Лист № 3 від 11.01.2021р., надає інформацію щодо оплати праці педагогічним працівникам в період з 8 січня 2021 р. до 25 січня 2021 р під час введення додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію щодо оплати праці педагогічним працівникам в період з 8 січня 2021 р. до 25 січня 2021 р під час введення додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів.

9 грудня 2020 року Кабінетом міністрів України було прийнято постанову за №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Даною постановою на всій території України з 19 грудня 2020 р. до 28 лютого 2021 р. продовжено дію карантину, встановленого постановами Кабінету Міністрів України:

від 11 березня 2020 р. за № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»;

від 20 травня 2020 р. за № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»;

від 22 липня 2020 р. за № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Вказані Постанови частково втратили чинність. Проте, вони підтверджують безперервність карантину із 12.03.2020 року та містять настанови із госпіталізації, самоізоляції, обсервації, які не можна застосовувати у повному обсязі, зважаючи на останні зміни законодавства.

Пунктом 3 Постанови КМУ від 9 грудня 2020 р. за №1236 на всій території України в період з 00 годин 00 хвилин 8 січня 2021 р. до 00 годин 00 хвилин 25 січня 2021 р. введено додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, зокрема:

заборонено відвідування закладів освіти незалежно від форми власності її здобувачами, крім закладів дошкільної освіти та спеціальних закладів освіти (підпункт 10).

Враховуючи рекомендації Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України, для запобігання поширенню особливо небезпечної гострої респіраторної хвороби COVID-19, з метою збереження життя та здоров’я працівників, адміністраціям закладів освіти є доцільним забезпечити організацію дистанційної роботи максимальної кількості персоналу.

Міністерство освіти і науки України в своїх роз’ясненнях (№ 1/11-5026 від 27.07.2020 р.) нагадує, що оплата праці педпрацівників здійснюється незалежно від форми навчання відповідно до:

Кодексу законів по працю України;

Законів України «Про оплату праці», «Про повну загальну середню освіту»;

Постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери»;

Наказу МОН «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26 вересня 2005 року № 557;

Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом МОН від 15 квітня 1993 року № 102 тощо.

Відповідно до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 року за №102 (зі змінами), оплата праці педагогічних працівників установ і закладів освіти провадиться виходячи із встановлених ставок заробітної плати (посадових окладів) з урахуванням підвищень, фактичного обсягу педагогічної роботи, доплат та надбавок. Встановлена при тарифікації заробітна плата виплачується щомісячно незалежно від кількості тижнів і робочих днів у різні місяці року.

Крім того, Міністерство освіти і науки України надало роз’яснення щодо організації дистанційної форми здобуття освіти, з-поміж іншого йшлося також про особливості оплати праці педагогічних працівників.

Вчителям, викладачам закладів освіти, які на період карантину були переведені на роботу в гнучкому та/або дистанційному режимі виплачувалась заробітна плата на загальних підставах з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації. Табелювання роботи в дистанційному режимі здійснюється аналогічно як при звичайній роботі.

Оплата — як за звичайний робочий день.

У листі МОН від 02.11.2020 року за № 1/9-609 «Щодо організації дистанційного навчання» зазначається, що наразі у законодавстві не визначено особливостей оплати праці педагогічних працівників, які організовують дистанційне навчання. Але наголошується на тому, що при організації дистанційного навчання зберігаються доплати за перевірку навчальних робіт учнів, роботу в інклюзивних класах (групах), надбавки за складність, напруженість у роботі, за розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт, інші доплати і надбавки відповідно до законодавства.

Також, привертаємо увагу на необхідність врахування організаційними ланками Профспілки, що відповідно до ст. 113 КЗпП України та п. 8.3.3 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, за час простою, запровадженого в закладі освіти, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за працівником зберігається середній заробіток.

Зважаючи на викладене вище, просимо забезпечити дотримання чинного законодавства, прав та інтересів працівників.

 

Голова МК профспілки                                                                       О. Дзюба

 

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.