Положення про громадський огляд-конкурс стану умов і охорони праці в закладах освіти м. Кіровограда

ПОЛОЖЕННЯ

про громадський огляд-конкурс стану умов і охорони праці

в закладах освіти м. Кіровограда

  1. Громадський огляд-конкурс стану умов і охорони праці проводиться щорічно з 1–го січня по 31 грудня в закладах освіти міста з метою підвищення уваги господарських керівників профспілкових організацій до створення належних і безпечних умов праці, навчання відповідно до діючих вимог законодавства з охорони праці, мобілізації всіх працюючих установ та закладів галузі на попередження травматизму і професійних захворювань.
  1. Переможцями вважаються колективи, які виконували заходи з охорони праці, передбачені угодою, колдоговором, не мали випадків виробничого травматизму серед працюючих, травматизму, пов’язаного з навчально-виховним процесом серед учнів і вихованців, домоглися відповідності умов праці діючим санітарним нормам і правилам охорони праці, вимогам Закону України “Про охорону праці”, кращих результатів за показниками огляду-конкурсу (додаток № 1).
  1. Організація, проведення і підведення підсумків громадського огляду-конкурсу здійснюються у дитячих навчальних закладах, школах, гімназіях, ліцеях, колегіумах, позашкільних навчальних закладах міським комітетом Профспілки працівників освіти і науки України спільно з управлінням освіти Кіровоградської міської ради.
  1. Для координації дій на етапах огляду-конкурсу і узагальнення його результатів створюється Міська оглядова комісія. Персональний склад Міської оглядової комісії затверджується спільною постановою міського комітету Профспілки працівників освіти і науки України і управління освіти Кіровоградської міської ради. Оглядові комісії можуть створюватись у школах, дошкільних та позашкільних навчальних закладах
  1. Результати огляду-конкурсу в загальноосвітніх школах, школах-інтернатах, дитячих дошкульних і позашкільних та інших закладах освіти розглядаються комітетами профспілки і адміністрацією закладу на спільних засіданнях. Матеріали про результати огляду – довідка, показники виконання умов огляду (додаток № 1), акт перевірки стану охорони праці (додаток № 2) направляються в Міську оглядову комісію не пізніше 15 січня наступного року.

Матеріали, подані пізніше зазначеного терміну, не розглядаються.

  1. Міська оглядова комісія підводить підсумки огляду-конкурсу стану умов і охорони праці в закладах освіти міста і до 25 січня подає свої пропозиції в міський комітет Профспілки працівників освіти і науки України та в управління освіти Кіровоградської міської ради для розгляду на спільному засіданні президії профспілки і колегії по освіті.
  1. Міський комітет Профспілки працівників освіти і науки України спільно з управлінням освіти Кіровоградської міської ради до 1-го лютого направляють в обласну оглядову комісію інформацію про підсумки огляду в цілому по місту, а також пропозиції про відзначення колективів закладів освіти, довідки із показниками виконання ними умов огляду.

Обласна оглядова комісія підводить підсумки огляду стану умов і охорони праці і подає до 15 лютого свої пропозиції в обласний комітет, раду Профспілки працівників освіти і науки України та в управління освіти і науки Кіровоградської облдержадміністрації для розгляду на спільному засіданні президії профспілки і колегії по освіті.

Республіканський комітет Автономної Республіки Крим, обласні комітети і ради Профспілки, Профспілка працівників освіти і науки м. Києва до 1-го березня подають до ЦК Профспілки працівників освіти і науки України мотивовані пропозиції про відзначення колективів, які домоглися найкращих результатів в огляді-конкурсі (Постанову президії обласних комітетів, ради Профспілки і колегії управління освіти і науки, таблицю показників (додаток № 1) огляду-конкурсу по даному колективу установи, закладу, організації і ін.).

Організаційна робота щодо підведення підсумків Всеукраїнського огляду-конкурсу здійснюються Центральною оглядовою комісією, склад якої затверджується спільною постановою президії ЦК Профспілки і колегії Міністерства освіти і науки України.

  1. Колективи установ, закладів, відділів освіти та ін., які визнані переможцями в огляді-конкурсі, нагороджуються дипломами, грамотами Міністерства освіти і науки України і ЦК Профспілки працівників освіти і науки України. Для заохочення переможців встановлюються грошові премії: дві перші премії по 5 тисяч гривен, дві другі премії по 3 тисячі гривен, дві треті премії по 2 тисячі гривен.

Колективи навчальних закладів, установ і ін., які не ввійшли у число переможців огляду-конкурсу, але мають високі показники у виконанні його умов, а також домоглися значного поліпшення стану умов і охорони праці нагороджуються грамотами Міністерства освіти і науки та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України .

Кошти на преміювання колективів-переможців виділяють: Міністерство освіти і науки України у розмірі – 10 тисяч гривен, ЦК Профспілки працівників освіти і науки України у розмірі – 10 тисяч гривен.

Повна інформація тут pologenya (162 Кб, pdf) 

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.