Лист 08.05.2025 №142 Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію щомісячного спеціалізованого журналу «Практика управління дошкільним закладом» чи можна визначити в наказі, що роботу понад норму педнавантаження вихователі виконуватимуть у ЗДО, а не поза його межами.

Головам ППО

Міська  організація профспілки працівників освіти і науки України   міста Кропивницького надає інформацію  щомісячного спеціалізованого журналу «Практика управління дошкільним закладом» чи можна визначити в наказі, що роботу понад норму педнавантаження вихователі виконуватимуть у ЗДО, а не поза його межами.

            Робочий час педагогічного працівника включає час, необхідний для здійснення ним освітнього процесу з вихованцями, а також виконання методичної, організаційної роботи та іншої педагогічної діяльності, передбаченої трудовим договором (ч. 1 ст. 26 Закону України «Про дошкільну освіту»).

Тривалість робочого часу педагогічних працівників на тиждень на одну тарифну ставку становить 35 годин — для керівника, вихователя-методиста, соціального педагога, асистента вихователя та 30 годин — для вихователя, практичного психолога та інших педагогічних працівників (ч. 2 ст. 26 Закону України «Про дошкільну освіту»).

Окрім того, Закон України «Про дошкільну освіту» окремо встановлює педагогічне навантаження педагогічних працівників ЗДО.

Працівники зобов’язані працювати чесно й сумлінно, своєчасно й точно виконувати розпорядження роботодавця, додержувати трудової й технологічної дисципліни, вимог нормативних актів про охорону праці, дбайливо ставитися до майна роботодавця, з яким укладено трудовий договір (ст. 139 КЗпП).

Трудовий розпорядок в установах визначають правила внутрішнього трудового розпорядку, які затверджує трудовий колектив за поданням роботодавця і виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) на основі типових правил (ч. 1 ст. 142 КЗпП).

Час початку й закінчення щоденної роботи передбачають правила внутрішнього трудового розпорядку й графіки змінності відповідно до законодавства (ст. 57 КЗпП).

Отже, визначте в правилах внутрішнього розпорядку робочий час педагогічних працівників ЗДО відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту». Встановіть, що працівники здійснюють освітній процес з вихованцями, а також виконують методичну, організаційну роботу та іншу педагогічну діяльність, передбачену трудовим договором, у робочий час на території ЗДО.

Голова МК Профспілки                                             Олександр ДЗЮБА

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*