Лист 10.12.2024 №360 Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію юриста Лілії Орел чи зберігається педагогічне звання при переході педагогічного працівника з одного закладу освіти до іншого.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України   міста Кропивницького надає інформацію юриста Лілії Орел чи зберігається педагогічне звання при переході педагогічного працівника з одного закладу освіти до іншого.

Відповідно до п.14 Положення про атестацію педагогічних працівників затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України від 09 вересня 2022 року № 805 до проведення чергової атестації педагогічного працівника за ним зберігаються присвоєні кваліфікаційна категорія (педагогічне звання).

За педагогічними працівниками, які переходять на роботу з одного закладу освіти до іншого, а також на інші педагогічні посади у цьому закладі освіти або які перервали роботу на педагогічній посаді (незалежно від тривалості перерви у роботі), зберігаються присвоєні за результатами останньої атестації кваліфікаційні категорії та педагогічні звання.

Відповідно до Розмірів підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати) працівникам у державних і комунальних закладах та установах освіти затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2021 р. № 1391 (далі – Постанова №1391) підвищення ставок заробітної плати за педагогічні звання, присвоєні за результатами атестації, здійснюється лише за період роботи на посадах, на яких були присвоєні відповідні звання.У разі переходу працівника з одного закладу освіти до іншого на однакові посади або на посади, які відповідають профілю предмета, дисципліни, що викладається, підвищення за педагогічне звання зберігається до чергової атестації.

Відповідно Постанови №1391 педагогічним працівникам, яким за результатами атестації присвоєні педагогічні звання “вчитель-методист”, “викладач-методист”, “вихователь-методист”, “майстер виробничого навчання I категорії” посадовий оклад підвищується на 15 відсотків.

Педагогічним працівникам, яким за результатами атестації присвоєні педагогічні звання “старший вчитель”, “старший викладач”, “старший вихователь”, “керівник гуртка – методист”, “педагог-організатор-методист”, “практичний психолог-методист”, “старший вожатий-методист”, “майстер виробничого навчання II категорії” посадовий оклад підвищується на 10 відсотків.

Отже, керуючись вищевикладеним:

  1. За педагогічними працівниками, які переходять на роботу з одного закладу освіти до іншого, зберігаються присвоєні за результатами останньої атестації педагогічні звання (Положення N805)
  2. У разі переходу працівника з одного закладу освіти до іншого на однакові посади або на посади, які відповідають профілю предмета, дисципліни, що викладається, підвищення за педагогічне звання зберігається до чергової атестації (Постанова N1391).

Наприклад, при переході педагогічного працівника із посади «вчитель хімії» закладу загальної середньої освіти на посаду «викладач хімії» закладу фахової передвищої освіти за педагогічним працівником зберігається педагогічне звання «вчитель-методист» до чергової атестації.

  1. Підвищення ставок заробітної плати за педагогічні звання, присвоєні за результатами атестації, здійснюється лише за період роботи на посадах, на яких були присвоєні відповідні звання. 

Наприклад, педагогічний працівник займає посади «вчитель хімії» за результатами атестації на цій посаді присвоєно педагогічне звання «старший вчитель», а також  за сумісництвом займає  посаду «вихователь ГПД», посадовий оклад працівника підвищується на 10 відсотків на посаді «вчитель хімії». 

Голова МК Профспілки                                        Олександр ДЗЮБА  

Tagged . Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*