Лист 27.04.2023 № 135 надає інформацію про накопичувальний рівень пенсійного забезпечення.

Головам ППО

                Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію про накопичувальний рівень пенсійного забезпечення.

                В Україні за прикладом європейських держав має бути створена багаторівнева система пенсійного забезпечення. З одного боку, вона дозволить людям після виходу на пенсію отримувати більш достойний рівень виплат, а з іншого боку — допоможе розв’язати макроекономічну проблему, зокрема і щодо постійного дотування дефіциту Пенсійного фонду. Про це розповіла народна депутатка, член парламентського Комітету із питань бюджету Леся Забуранна.

«Накопичувальний рівень пенсійного забезпечення є альтернативною системою. Вона планується до імплементації поступово. Зокрема у 2023 році передбачається, що роботодавець сплачуватиме 1,5%, у 2024 — 2% і, відповідно, дійде до 3%. Фінансування держави буде в тому ж обсязі. Це створює додаткові умови й можливості для людей, які досягнуть пенсійного віку, по-перше, мати гарантовані виплати і, по-друге, мати можливість їхнього збільшення», — зазначила парламентарій.

При цьому, якщо сама людина матиме бажання також взяти участь у відрахуванні додаткових коштів, щоби вплинути на збільшення накопичень, то їй буде надана така можливість, хоча це й не обов’язково.

«Зараз ми створюємо комбіновану систему пенсійного забезпечення. Залишається солідарна система, думаю, вона існуватиме ще доволі тривалий час. Водночас створюватимуться передумови до дворівневої системи пенсійного забезпечення та формування можливих накопичень. Ідеться про доволі поступову реформу, яка у перспективі себе проявить», — сказала політик.

Голова МК профспілки                                                   О. ДЗЮБА

Tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.