Лист 07.03.2024 № 73 Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію Управління Держпраці за якою статтею звільняється працівник за станом здоров’я та чи сплачується допомога при звільненні.

Головам ППО

               Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає  інформацію Управління Держпраці за якою статтею звільняється працівник за станом здоров’я та чи сплачується допомога при звільненні.

          Відповідно до умов частини 2 статті 40 КЗпП України, за ініціативою роботодавця, працівника звільняють із займаної посади за станом здоров’я на підставі неможливості продовжувати роботу внаслідок захворювання. При цьому необхідно мати висновки, довідки МСЕК, які підтверджують неможливість праці.

При припиненні трудового договору за ч. 2 ст. 40 КЗпП України працівникові, окрім остаточного розрахунку, в який входять основна та додаткова заробітна плата, заохочувальні та компенсаційні виплати, інші виплати, на які працівник має право згідно з умовами трудового договору (ст. 116 КЗпП), підприємством додатково виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку, що визначено ст. 44 КЗпП України.

Голова МК профспілки                                    Олександр ДЗЮБА

 

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*