Лист 12.10.2022 № 261 надає інформацію що робити з працівниками в період ракетної атаки.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію що робити з працівниками в період ракетної атаки.

Дистанційна робота

Для тих працівників, які можуть працювати дистанційно, за умови, що є можливість виконання такої роботи (наявність зв’язку та електрики) слід запровадити дистанційну роботу.

Простій

Якщо запровадження дистанційної роботи неможливе внаслідок відсутності технічної можливості чи особливостей виконання робіт, можна оголосити простій на підприємстві.

Додатковий день відпочинку

Відповідно до відповідно до статті 91 КЗпП України підприємство за рахунок власних коштів можуть встановлювати додаткові порівняно з законодавством трудові і соціально-побутові пільги для працівників. Таким чином, відповідно до зазначеної норми вихідний день може бути встановлений тільки за рахунок власних коштів. У випаду, коли підприємство фінансується з рахунок бюджетних коштів, встановлення такого додаткового дня відпочинку може викликати питання у контролюючих органів щодо нецільового використання бюджетних коштів. Але слід мати на увазі, що надання додаткового вихідного дня має бути надано в межах збереження прав всіх працівників. Тобто додатковий вхідний день має бути наданий не вибірково, а всім працівникам. При цьому слід мати на увазі, що встановлення додаткового вихідного дня має бути встановлено без втрат заробітку працівника, тобто такий вихідний день має бути оплачений за рахунок роботодавця.

Чи можна перенести вихідні та робочі дні?

Якщо розглядати варіант з перенесенням вихідних і робочих днів, то слід зауважити, що таке перенесення раніше мало своєрідне законодавче підґрунтя. Наразі права щодо перенесення робочого дня на вихідний у роботодавця немає. Відповідно до частини 5 статті 6 Закону «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136-IX роботодавцю надано право встановлювати п’ятиденний або шестиденний робочий тиждень, але це стосується режиму роботи, визначеного в правилах внутрішнього трудового розпорядку, а не епізодичного перенесення вихідних днів. Отже, права щодо перенесення робочого дня на вихідний у роботодавця немає, оскільки норма частини четвертої статті 67 КЗпП у період дії воєнного стану не застосовується. Крім того, таке перенесення відобразиться на тривалості щотижневого безперервного відпочинку.

Чи можна встановити неробочий день?

Встановлення неробочого дня потягне за собою зменшення оплати праці працівників, яке буде фактично безпідставним, оскільки працівники на роботу не вийдуть не з власної ініціативи. Тому простій дозволить частково оплатити невихід на роботу працівників не з їхньої вини.

Надання відпустки

Ще один варіант оформлення відсутності працівників на роботі під час небезпеки — надання за бажанням працівників відпустки (щорічної, без збереження заробітної плати). Але ключовим фактором тут буде домовленість з працівниками на отримання такої відпустки.

Голова МК профспілки                                                        О. ДЗЮБА

 

Tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.