Акції протесту в Польщі проти урядового проекту реформи освіти

swank_3_image00110 жовтня 2016 року Профспілка працівників освіти Польщі (ZNP), що входить до Інтернаціоналу освіти та Європейського комітету профспілок освіти, провела демонстрації протесту вчителів у 17 містах у всій Польщі, в тому числі й у Варшаві.

Акції проводилися у відповідь на запропонований правлячою партією Польщі «Закон і справедливість» проект реформи освіти, який може підірвати принципи якісної освіти.

В акціях протесту взяли участь понад 25 тисяч осіб, у тому числі вчителі та інші працівники освіти, батьки, вчені, представники місцевої адміністрації і неурядових організацій.

Учасники демонстрацій та члени ZNP зібралися перед адміністраціями воєводств в знак протесту проти реформи, яка пропонує радикальні зміни в існуючій системі освіти Польщі.

Проект реформи передбачає скасування молодшої середньої школи (гімназії) та подовження навчання в початковій школі з шести до восьми років, а в старшій середній школі (ліцеї) – з трьох до чотирьох років.

Профспілка попереджає, що в результаті цього загальний час шкільного навчання буде скорочено на один рік. По суті, цей законопроект пропонує повернутися до старої системи освіти, яка існувала в Польщі до введення молодшої середньої школи.

На думку ZNP, схвалення такого проекту реформи призведе до «хаосу» в навчальних програмах Польщі, а система освіти втратить найсучасніші і добре обладнані школи. Впровадження восьмирічного навчання у початковій школі поставить вчителів перед необхідністю працювати в дві зміни. До того ж, учням доведеться вибирати свій шлях подальшого навчання вже в 15 років, на рік раніше, ніж в існуючій системі освіти.

Як стверджує ZNP, реформа освіти також призведе до величезних витрат, які будуть пов’язані здебільшого з вирішенням адміністративних питань, замість того, щоб направляти кошти на модернізацію шкільних класів.

swank_4_image002 swank_5_image003swank_6_image004

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.