Держпраці перевіряє навчальні заклади

Під час інспекційного відвідування одного з навчальних закладів Житомирської області фахівці Управління Держпраці у Житомирській області встановили порушення вимог трудового законодавства, а саме, наявність неоформлених трудових відносин.  

 Посилаючись на обмежене фінансування навчального закладу у 2017 році, наказом директора скорочено штат працівників, за рахунок 16 посад чергових. Утім жодного розпорядчого документа про реорганізацію закладу та нового штатного розпису, затвердженого МОН, зі скороченими посадами чергових, інспекторам праці не надали. Зміни до штатного розпису затвердив директор навчального закладу. 16 чергових попередили про звільнення за скороченням штатів та запропонували перейти цивільно-правові відносини з посадовим окладом — 3200 грн, з чим всі вони погодились. Під час інспекційного відвідування спеціалісти Управління Держпраці встановили, що зазначені вище цивільно-правові договори містять ознаки трудових, а саме, чергові:

 виконують свої функціональні обов’язки на робочих місцях; дотримуються правил внутрішнього трудового розпорядку навчального закладу;

 працюють по графіках змінності, затверджених директором;

 не можуть особисто організувати свій режим роботи та відпочинку;

 не мають права самовільно залишити робоче місце;

виконують вказівки керівництва щодо послідовності проведення робіт; не мають права передоручити роботу та організувати її на власний розсуд.

Крім того, заробітну плату черговим виплачували у терміни передбачені трудовим законодавством, а не за фактично виконаний обсяг робіт чи надання послуг, як цього вимагають відносини цивільно-правового характеру. Відповідно до статті 265 КЗпП, у разі встановлення фактичного допуску до роботи найманого працівника без оформлення трудового договору, встановлено штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення

 За вказані порушення керівництвом Управління Держпраці у Житомирській області накладено штрафну санкцію у розмірі 1 536 000 гривень.

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.