Гідна праця – продуктивна зайнятість достойна зарплата, сучасні безпечні робочі місця

За такою темою 4 жовтня 2017 року відбувся круглий стіл у Києві з нагоди відзначення Всесвітнього дня дій за гідну працю.

Участь у заході взяли представники всеукраїнських профспілок, Міжнародної організації праці в Україні, Секретаріату Національної тристоронньої соціально-економічної ради, центральних органів виконавчої влади, організацій роботодавців, народні депутати України, міжнародні експерти, науковці. Організатором виступила – Федерація профспілок України.

Під час дискусії обговорювалися наступні питання:

– політика щодо заробітної плати

– кваліфіковані кадри, сучасні робочі місця – умова конкурентоздатності економіки

– трудові права працівників та права профспілок у проекті Трудового кодексу України (реєстр.№ 1658)

– актуальність удосконалення політики управління охороною праці в Україні

– негативний вплив політики і практики дерегуляції на безпеку праці і державний нагляд у цій сфері та ін.

Кожного року Міжнародною Конфедерацією Профспілок визначається головний напрям боротьби за створення гідних умов праці, цього року головна увага у світі спрямована на підвищення мінімальної зарплати та зарплати для усіх працівників.

Також учасникам круглого столу було повідомлено, що за підтримки Міжнародної організації праці розроблено та за участі соціальних партнерів реалізується програма «Гідна праця для України», у рамках якої визначені пріоритетні завдання, над якими вестиметься робота аж до 2019 року.

У 2017 році Всесвітній день гідної праці (WDDW) відзначається вдесяте і ФПУ свого часу виступила ініціатором проведення щорічно цього дня в Україні заходів на захист працівників.

5 жовтня на засіданні Президії ФПУ планується обговорення та ухвалення Заяви з нагоди відзначення 10-ї річниці Всесвітнього дня дій за гідну працю.

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.