Пошук роботи – невід’ємна частина життя, адже приблизно третини часу українці проводять у робочих процесах або ж їх пошуків.
Наприкінці жовтня у прес-центрі «Главком» відбулася презентація результатів опитування Інтернет-порталу з пошуку роботи щодо того, як українці шукають роботу і на що звертають увагу у першу чергу.
Так, презентуючи дослідження експерти кадрового Інтернет-ресурсу зазначають, що майже половина опитаних змінює роботу в середньому раз на 2-4 роки.
Найпоширенішими причинами зміни місця роботи для 72% українців є низька оплата, відсутність можливості професійно розвиватися (63%) і мікроклімат у колективі(44%). Прийнявши рішення почати пошуки нової роботи, учасники опитування в основному починають переглядати сайти пошуку роботи, а також запитують знайомих, чи не знають вони про можливі відкриті вакансії.
Згідно з опитуванням, майже третина опитаних замислюється про нову роботу, коли відчувають необхідність змінити щось у своєму житті. Менш поширеними причинами є погані умови на робочому місці (17%), бажання змінити сферу діяльності (10%), скорочення штату (9%) і незручне розташування офісу (9%).
Також мова йшла про те, що сьогодні потенційні співробітники вимогливі у процесі пошуку роботи і мають низку критеріїв, за якими визначаються в рішенні, прийняти або відхилити пропозицію щодо працевлаштування.
Для пошукачів важливо вже на початковому етапі визначити максимально детально, які вимоги їм висуваються і наскільки ці вимоги відповідають запропонованим можливостям.
Відповідно до опитування 44% опитаних змінюють роботу раз на 2 – 4 роки. 18% – раз на 5 – 7 років. Тих, хто змінює роботу в середньому раз на рік – 13%. Ще частіше змінюють роботу 7% респондентів. Кількість українців, які ніколи не змінювали місце роботи, становить 5% від загальної кількості опитаних.