Лист 06.02.2024 № 38 Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію Пенсійного фонду України хто має право на достроковий вихід на пенсію за півтора року до досягнення пенсійного віку.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає  інформацію Пенсійного фонду України хто має право на достроковий вихід на пенсію за півтора року до досягнення пенсійного віку.

В Україні деякі категорії громадян можуть оформити пенсію за півтора року до досягнення пенсійного віку. Зробити це можуть люди, з якими трудовий договір було розірвано з ініціативи роботодавця через виявлення невідповідності працівника на посаді за станом здоров’я.

Як вийти на пенсію раніше

В Україні достроково вийти на пенсію можна за півтора року до досягнення пенсійного віку. Зробити це можуть особи, з якими трудовий договір було розірвано з ініціативи роботодавця через виявлення невідповідності працівника на посаді за станом здоров’я.

Невідповідність працівника займаній посаді за станом здоров’я підтверджується:

  • довідкою закладу охорони здоров’я, яка містить інформацію про заключний висновок лікарсько-консультативної комісії щодо зміни місця роботи, зазначену в журналі запису висновків такої комісії;
  • повідомленням роботодавцю щодо групи інвалідності та її причини або випискою з акту огляду медико-соціальної експертної комісії, або індивідуальною програмою реабілітації (за умови надання її особою);
  • медичною довідкою про проходження попереднього (періодичного) медичного огляду працівника певної категорії, виданою комісією з проведення медичних оглядів закладів охорони здоров’я.

Якщо працівнику рекомендовано змінити вид діяльності, роботодавець зобов’язаний вжити заходів щодо переведення працівника за його згодою на іншу роботу тимчасово або без обмеження терміну за наявності відповідних вакансій. За відсутності відповідних вакансій скласти акт. Якщо працівник відмовляється чи ні відповідних вакансій, його звільняють.

Згідно зі статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, у 2024 році, щоб вийти на пенсію, потрібний стаж не менше 31 року. Водночас, згідно з пунктом 4 частини першої статті 115 Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, учасники бойових дій можуть вийти на пенсію достроково при досягненні 55 років (чоловіки), якщо вони мають страховий стаж не менше ніж 25 років.

 

Голова МК профспілки                                    Олександр ДЗЮБА

Tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.