Лист 06.02.2024 № 39 Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію платформи «КАДРОВИК-01» щодо звільнення з роботи працівника-сумісника.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає  інформацію платформи «КАДРОВИК-01» щодо звільнення з роботи працівника-сумісника.

Звільнення з роботи працівника-сумісника здійснюється за наявності загальних підстав, передбачених законодавством.  Підстави припинення трудового договору зазначено у статті 36 КЗпП. Утім, цей перелік не є вичерпним. Додаткові підстави для припинення трудового договору деяких категорій працівників за певних умов (порушення встановлених правил прийняття на роботу та ін.) встановлюються законодавством (ст. 7 КЗпП).

Звільнення сумісника: вихідна допомога

Форма власності підприємства та форма працевлаштування працівника — основна робота чи сумісництво, не впливають на право працівника на вихідну допомогу при звільненні за скороченням чисельності та штату.

До 25 листопада 2022 року керівники державних підприємств, установ, організацій мали право звільняти сумісників із підстав, передбачених законодавством, а також якщо приймали основного працівника чи обмежували сумісництво у зв’язку з особливими умовами та режимом праці, без вихідної допомоги (п. 8 Положення №43).

Стаття 44 КЗпП передбачає, що роботодавець виплачує працівникові вихідну допомогу в розмірі не менше середнього місячного заробітку, якщо припиняє трудовий договір на підставі пункту 1 частини першої статті 40 КЗпП.

Зразок наказу про звільнення сумісника

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ

«УСЕ БУДЕ ДОБРЕ»

(ТОВ «УСЕ БУДЕ ДОБРЕ»)

Код ЄДРПОУ 65465465

НАКАЗ

20.12.2024 Київ № 97/к/тр

Про звільнення Андрія Садового

НАКАЗУЮ:

  1. Звільнити САДОВОГО Андрія Михайловича, юрисконсульта юридичного відділу, 20 грудня 2024 р. за власним бажанням, стаття 38 КЗпП України.
  2. Бухгалтеру Кошель Галині виплатити Андрію Садовому компенсацію за 10 календарних днів щорічної основної відпустки за робочий період 20 квітня 2024 р. — 20 грудня 2024 р.

Підстава: заява Андрія Садового від 06.12.2024, зареєстрована за № 199.

Директор Добродій Костянтин ДОБРОДІЙ

Візи та відмітки про ознайомлення з наказом

 

 

Голова МК профспілки                                  Олександр ДЗЮБА

Tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.