Лист 09.01.2023 № 7 надає інформацію чи має право працівник на додаткову відпустку під час воєнного стану.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію  чи має право працівник на додаткову відпустку під час воєнного стану.

               Законодавчими актами, що визначають державні гарантії реалізації працівниками права на відпустки є: Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон України «Про відпустки») та Кодекс законів про працю України.

Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136-ІХ (далі — Закон № 2136) було внесено зміни до порядку надання та компенсації відпусток, розрахунку стажу для щорічних основних та додаткових відпусток, встановлено деякі обмеження, а також додано нові види відпусток. Однак, можливість оформлення протягом періоду воєнного стану щорічних додаткових, соціальних, навчальних та інших відпусток тривалістю та на умовах, визначених законодавством про відпустки не обмежується Законом № 2136.

Законом України «Про відпустки» передбачено такі види додаткових відпусток:

щорічна додаткова відпустка за роботу із шкідливими і важкими умовами праці (стаття 7);

щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці та її тривалість (стаття 8);

додаткові відпустки у зв’язку з навчанням, творча відпустка, відпустка для підготовки та участі в змаганнях, додаткова відпустка окремим категоріям громадян та постраждалим учасникам революції гідності (розділ ІІІ, статті 13–16).

Таким чином, під час воєнного стану працівник має право окрім основної щорічної відпустки оформити додаткову відпустку.

Голова МК профспілки                                                      О. ДЗЮБА

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.