Лист 09.01.2023 № 6 надає інформацію чи можна отримати грошову компенсацію замість невикористаних відпусток за минулі роки.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію  чи можна отримати грошову компенсацію замість невикористаних відпусток за минулі роки.

               Порядок оплати надання відпусток визначений Законом «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504 (далі — Закон про відпустки) та КЗпП України. Замінити відпустку на компенсацію за невикористану відпустку без звільнення працівника заборонено (ст. 2 Закону про відпустки). Однак, відповідно до статті 24 Закон про відпустки, за бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні. Таким чином, компенсація можлива лише у працівників з подовженою тривалістю щорічної основної відпустки або наявністю щорічної додаткової відпустки. Якщо ж працівник має щорічну відпустку лише стандартної тривалості (24 к. дн.), то він може отримати компенсацію відпустки лише в одному випадку — при звільненні. Відповідно до статті 80 КЗпП, забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд, а також ненадання їх протягом робочого року особам віком до вісімнадцяти років та працівникам, які мають право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами чи з особливим характером праці. Отже, отримати компенсацію за невикористану відпустку без звільнення працівника за попередні роки не має законних підстав.

Голова МК профспілки                                                 О. ДЗЮБА    

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.