Лист 09.02.2023 № 45 надає інформацію чи має право роботодавець видавати повістки працівникам.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію чи має право роботодавець видавати повістки працівникам.

                Керівники підприємств в Україні мають право надати повістку працівникові. До того ж на роботодавця покладається контроль за своєчасним прибуттям військовозобов’язаного до місця, визначеного повісткою. Щоправда, порядок такого контролю не визначений.

Роботодавці отримують розпорядження від військкомату

Якщо роботодавець отримує розпорядження від військкомату (територіального центру комплектування та соціальної підтримки) щодо оповіщення військовозобов’язаного про виклик, він зобов’язаний видати наказ про таке оповіщення та під підпис довести його до відома визначених осіб. А також вручити повістку про явку за викликом до військкомату.

Штраф за порушення

За порушення зобов’язань роботодавці несуть адміністративну відповідальність, що визначена статтею 2101 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В разі порушення під час особливого періоду, зокрема воєнного стану, передбачений штраф від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100–8500 грн). Рішення про накладання штрафу ухвалює керівник військкомату.

Як ще роботодавці мають комунікувати з військкоматом

Насамперед керівники мають інформувати військовозобов’язаних. Так, на видному місці в приміщеннях підприємств вивішують роздруковані правила військового обліку.

Крім цього, роботодавці:

  • перевіряють військово-облікові документи під час прийняття на роботу, а також під підпис інформують про правила ведення військового обліку. Роботодавець не має права брати на роботу тих, хто не стоїть на обліку у військкоматі, за винятком виключених з обліку;
  • беруть військовозобов’язаних на персональний військовий облік протягом 5 днів після працевлаштування;
  • протягом 7 днів повідомляють військкомат про прийняття на роботу чи звільнення військовозобов’язаного, а також подають на вимогу відомості про нього, надсилають оновлені облікові дані;
  • періодично звіряють облікові дані, зокрема під підпис збирають військово-облікові документи та передають їх до військкомату;
  • щороку до 1 грудня подають списки громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць, до військкомату;
  • повідомляють працівників про виклики до військкомату, а також забезпечують своєчасне прибуття;
  • інформують військкомат про порушників військового обліку тощо.

Голова МК профспілки                                                      О. ДЗЮБА

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.