Місцева влада несе повну фінансову відповідальність за забезпечення прав дітей на отримання позашкільної освіти

Нам swankee_004_image001потрібно говорити в повний голос про забов’язання місцевої влади стосовно позашкільної освіти, щоб батьки дітей знали про свої права та про те, що вони можуть вимагати від місцевої влади. Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час свого виступу на Форумі педагогічних працівників  позашкільної освіти.

На думку Міністерства, кожній дитині в Україні повинні бути створені умови для  розвитку її творчих здібностей і талантів, що сприятиме  сталому розвитку українського суспільства.

Вона наголосила, що зараз – після фінансової децентралізація – місцева влада несе повну фінансову відповідальність за забезпечення прав українських дітей на отримання позашкільної освіти.swankee_005_image002

Я ще можу зрозуміти ситуацію, коли приймають рішення, наприклад, об’єднати два заклади у зв’язку зі зменшенням кількості дітей, але я не можу змиритись з ситуацією, коли ліквідується центр дитячої творчості і для дітей просто нічого не залишається. Так місцева влада фактично заперечує Конституцію України, тому що стаття 53 гарантує доступ не тільки до середньої, вищої та професійної освіти, а й до позашкільної також,” – наголосила Лілія Гриневич.

Не менш важливим є питання підготовки кадрів для позашкільної освіти. Міністр освіти і науки України підкреслила, що в новій Концепції педагогічної освіти потрібно обов’язково прописати професійний стандарт для позашкільників.

Стаття 14  проекту Закону України «Про освіту», який пройшов перше читання у Верховній раді України, передбачає механізми захисту та підтримки позашкільної освіти.swankee_006_image004

Зокрема, в законі додано поняття “неформальна освіта”,  що дає можливість  офіційно враховувати та визнавати компетентності, набуті за програмами позашкільної освіти.

Довідково:  за статистичними даними,  в системі освіти функціонує 1 921 (у минулому році – 1 913) позашкільний навчальний заклад державної та комунальної форм власності (1 376 будинків, центрів, клубів, станцій дитячої творчості тощо та 545 дитячо-юнацьких спортивних шкіл). Працюють 75,2 тис. гуртків, творчих об’єднань, спортивних секцій тощо ( у минулому році –  79,8 тис.).  Їх відвідують майже  1 млн. 228 тис. вихованців, що становить  41,5 %  дітей шкільного віку.

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.