Профспілки країн G20 вимагають змінити правила світової економіки

17 травня у Берліні відбувся саміт керівників профспілок країн великої двадцятки (G20), на якому було обговорено пріоритети головування Німеччини у великій двадцятці. Учасники саміту прийняли заяву профспілок країн G20, яку профспілкові лідери передали канцлеру Німеччини Ангелі Меркель.

У заяві міжнародний профспілковий рух наполягає, щоб на липневому саміті країн G20 було досягнуто остаточної домовленості щодо умов справедливої глобалізації.

Голова Об’єднання профспілок Німеччини Райнер Хоффман зазначив: «На саміті великої сімки в 2015 році Ангела Меркель заявила, що гідна праця є основою економічного успіху, і що жахливі умови праці є неприйнятними. Ці слова нарешті мають трансформуватися в дії. Експлуатація та нелюдські умови праці процвітають у багатьох країнах, а єдиною метою є збільшення прибутку і низькі ціни для споживачів. Компанії повинні поважати права людини і профспілок в усіх куточках світу, й усунути порушення в усіх сферах діяльності, незалежно від того, де вони мали місце. Зокрема, міжнародні трудові норми мають бути частиною торгових відносинах і торгових угод».

«Розповсюдження цифрових технологій також має бути враховане при формуванні справедливої глобалізації і торгових відносин. Гарні умови праці, безпечні робочі місця і доступ до соціального забезпечення є необхідними для забезпечення того, щоб глобалізація і цифровізація відбувалися в інтересах людей. Нові технології й інтенсивне розповсюдження цифрових технологій призводять до революційних змін, й уряди повинні вжити заходів для належного регулювання в цих нових реаліях. Ці зміни відкривають нові можливості для світу праці, але ними необхідно скористатися належним чином» – заявив Хоффман.

Генеральний секретар МКП Шаран Барроу наголосила: «Велика двадцятка зобов’язана забезпечити застосування верховенства права та належних практик в глобальній економіці, зокрема, по всім каналам постачання корпорацій. Коли міжнародні трудові стандарти виконуються, робітники мають змогу організувати профспілки та відстоювати на переговорах гідну оплату праці та безпечні умови праці. За наявності належних макроекономічних правил нерівність та незахищеність працівників, що характеризують сьогоднішню невдалу модель глобалізації, відійдуть в минуле».

Генеральний секретар Профспілкового консультативного комітету при ОЕСР Джон Еванс підкреслив: «Зберігається високий рівень нерівності доходів, значна кількість працівників зайнята у неформальній економіці. Велика двадцятка повинна вжити заходів, щоб працівники були охоплені соціальним захистом і володіли необхідними навичками для того, щоб продовжувати працювати на своєму робочому місці, чи перейти на нове робоче місце в умовах розповсюдження цифрових технологій».

Напередодні профспілкового саміту було оприлюднено результати глобального опитування МКП, яке охопило 16 країн. Опитування показало, що 73% людей хвилюються, що можуть втратити свою роботу. 80% опитаних заявили, що рівень мінімальної зарплати недостатній для життя. Половина населення 13 країн G20 вважають економічну ситуацію у своїй країні поганою. Водночас, 85% опитаних заявляють, що настав час переписати правила глобальної економіки, щоб сприяти зростанню та загальному благополуччю. «Лідери країн великої двадцятки повинні впевнено діяти, знаючи, що вони мають підтримку виборців» – підкреслила Шаран Барроу.

 «Світ потребує підвищення зарплат, щоб компенсувати десятиліття крадіжок заробітної плати і створити умови для економічного зростання. Бездіяльність не тільки позбавляє соціальної справедливості трудящих в світі, але й загрожує миру, демократії і безпеці для всіх. Попередні зобов’язання великої двадцятки інвестувати в робочі місця, зменшити невідповідність між продуктивністю і зарплатою, розширити участь жінок і молоді на ринку праці, формалізувати неформальну роботу і забезпечення права в рамках глобальних каналів постачання повинні виконуватися» – заявила Барроу.

«Люди не бояться технологій – вони хвилюються про свої робочі місця. 85% людей вважають, що нові технології полегшать їх працю. 64% людей хочуть, щоб уряди регулювали цифрову економіку з метою сприяння зайнятості та реалізації прав працівників. Уряди отримали чіткі вказівки до дій» – додає вона.

Текст заяви російською мовою [214,5 Kb]
Переглянути документ онлайн 

Tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.