Питання підтримки освіти в Україні залишається пріоритетом на 2018 рік

Зі вступного слова Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана на засіданні Уряду від 23 серпня 2017 року.

…Я хотів би підкреслити сьогодні важливість підтримки модернізації сучасної системи освіти в Україні. Освіта – пріоритет номер 1. Ми маємо дати можливість нашим українським дітям відкритися, дати можливість отримати конкурентні знання для того, щоб стати успішними. Будуть успішні молоді люди – буде успішна Україна в цілому. Тому пріоритетом на 2018 рік залишається це питання підтримки освіти в Україні.

Розпочну, напевно, з питання дошкільної освіти. Друзі, в минулому році ми мали з вами чергу 78 тис. дітей в дитячі садочки, в цьому році ця черга знизилася до 65 тис., мінус 13 тис. Це відкриті нові місця в дитячих садочках. Але ганебно сьогодні мати черги для маленьких українців до дитячих садочків. Тому пріоритет номер 1 – спільна програма з місцевими органами влади, і протягом, думаю, вересня ми цю програму затвердимо, яка буде давати відповідь на ліквідацію, повну ліквідацію черг, в дитячі садочки в країні. Має бути стільки місць у дитячі садочки, скільки потрібно, і ми це забезпечимо. Я це гарантую. В 2020 році не буде черг у дитячі садочки. Дитячі садочки будуть будуватися, нові групи будуть створюватися і діти отримають вільний доступ до дошкільної освіти, яка є важливою для розвитку дитини. Це перша позиція.

Друга позиція. У 2018 році ми виділимо в новому бюджеті 1 млрд грн на модернізацію навчального процесу в початкових класах 1-4 класи. Це означає, що ми найбільш сучасні засоби навчання будемо закуповувати для розвитку наших дітей. Вони мають отримати якісні знання, і це наш обов`язок. Тому 1 млрд ми спрямуємо, це безпрецедентно, в 2018 році на ці цілі.

Наступне – потрібно повертати повагу до українського вчителя. У минулому, тобто в цьому році, ми з вами підвищили заробітну плату для українського вчителя на 50%. В 2018 році ми робимо ще один крок – підвищимо ще на 25%, не менше 25%, заробітну плату для українських вчителів. У середньому це біля 1,5 тис. грн для кожного українського вчителя.

Беззаперечно, що Міністерство освіти і науки опрацює і внесе пропозиції щодо стимулювання, мотивації для українського вчителя щодо якомога більшої заробітної плати. Але я наголошую на тому, що ми маємо повернути повагу до українських вчителів, маємо зробити цю професію абсолютно престижною, і тому настав час, коли ми будемо і далі системно продовжувати підвищення соціальних стандартів для українського вчителя.

 

Tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.