Соціальні виплати на дитину: як йдуть справи сьогодні і чого очікувати у 2018 році

Важлива інформація: що зміниться в наступному році у сфері соціальних виплат на дітей?

Соціальні виплати – важлива тема для більшості українців, передає Ukr.Media. Що потрібно знати про це сьогодні, як все зміниться в 2018 році .

 

 Виплати на народження дитини

41280 гривень – соціальна допомога виплачується поетапно протягом трьох років. 20320 гривень – перша частина, видається батькам через 2-3 місяці після оформлення всіх необхідних документів. 20960 гривень – решта суми виплачується щомісяця рівними частинами по 860 гривень.

Як оформити соціальну допомогу на народження дитини?

Необхідно протягом року подати в територіальний орган Управління соціального захисту пакет документів, який включає в себе: паспорт громадянина України; свідоцтво про народження дитини та його копію, а також заповнену на місці заяву встановленого зразка. Крім необхідно заздалегідь оформити банківську картку, на яку будуть перераховуватися гроші і залишити соціальному працівнику її реквізити.

Допомоги матерям-одиначкам

Допомогу від держави можуть отримувати матері-одиначки, дохід яких не дотягує до прожиткового мінімуму (з 1.12.2017 він складе 1700 грн). При цьому враховуються доходи всіх членів сім’ї, які проживають разом. Якщо на кожного з них припадає сума менше ніж 1700 грн, можна подавати документи на додаткову допомогу.

Для дітей до 6 років воно становитиме 1492 грн, від 6 до 18 років – 1860 грн, від повноліття і до 23 років – 1762 грн. В останньому випадку виплати здійснюються тільки студентам очного відділення державного внз. Якщо студент починає працювати або переходить на заочну форму навчання, виплати припиняються.

Для оформлення цієї допомоги в соцслужбі зажадають мінімальний пакет документів, довідку з Жеку про всіх зареєстрованих в квартирі людей (форма 16), а також довідки про доходи всіх членів сім’ї.

Виплати дітям, батьки яких не платять аліменти

Ця допомога зараз становить 746 гривень для дітей до 6 років і 930 гривень від 6 років і до досягнення повноліття. Претендувати на цю допомогу можна лише в тому випадку, якщо величина сукупного доходу всіх членів сім’ї не забезпечує прожиткового мінімуму на кожного члена сім’ї.

Допомоги на дітей, яким надано статус інвалідів

На державну допомогу можуть розраховувати батьки та опікуни дітей, яким, за рішенням медичної комісії, була присвоєна інвалідність.

Інвалідність І групи (підгрупа «А»), -2821 гривня 10 копійок щомісяця.

Інвалідність ІІ (підгрупа «Б») – 2059 гривень 50 копійок.

Інвалідність ІІ групи – 1373 гривні.

Інвалідність ІІІ групи – 1373 гривні.

Дітям-інвалідам, віднесеним до ІІІ групі та підгрупі «А», яким виповнилося не менше 6 і не більше 18 років, – 2821 гривень 10 копійок.

Якщо інвалідність була викликана Чорнобильською катастрофою – 1441 гривня 65 копійок. У разі, якщо дитині присвоєно підгрупа «А», виплата підвищується до 2933 гривень 65 копійок.

Для дітей 6-18 років, інвалідність яких була зумовлена впливом факторів Чорнобильської катастрофи, сума виплати дорівнює 2371 гривень 60 копійок. Якщо дитині присвоєно підгрупа «А», посібник зростає до 3301 гривні 65 копійок.

Допомога батькам, чиї діти були народжені на тимчасово окупованих територіях

Допомога на народження дитини, встановлений українським законодавством, нараховується мамам-кримчанкам, діти яких народилися тільки до 2015 року.

Батьки або опікуни, покинув з дитиною зону АТО, можуть оформити всі належні виплати в органі соцзахисту, розташованому за місцем їх поточної реєстрації в Україні. Документи з печатками ДНР або ЛНР не мають юридичної сили. На їх підставі виплат не буде.

Яких змін чекати в 2018 році?

Нещодавно до Верховної Ради України був поданий законопроект про перегляд сум та правил нарахування соціальних виплат на дітей.

У законопроекті пропонується, щоб батькам першої дитини виплачувалась сума, рівна 52 прожитковим мінімумам (наприклад, якщо говорити про мінімалці січня 2017 року, це буде 80300 гривень),

другого – 70 прожиткових мінімумів (108000 гривень),

третього, четвертого і так далі – 120 прожиткових мінімумів (185300 гривень).

Також пропонується розділити суми виплат на «транші», з яких перший буде складати від 15-ти прожиткових мінімумів на першої дитини, до 25 – на другого і 40 – на третю і наступних; залишок виплати при народженні малюка розділити пропорційними сумами на 36 місяців.

Крім того, якщо мама вирішить перервати декрет і вийти на повний робочий день, соціальну допомогу можна буде переоформити на того, хто буде доглядати за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.