В. Гройсман: «Ми будемо відстоювати позицію підвищення зарплат для українського вчителя»

Зі вступного слова Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана на засіданні Уряду від 18 серпня 2017 року:

…Окремо хотів би підкреслити також, шановні колеги, підготовку до освітнього процесу. Провели в Дніпрі селекторну нараду, можу сказати, що сьогодні на належному рівні є підготовка до освітнього навчального року.

Але хочу звернути на питання того, що місцеві бюджети з 80 млрд зросли до 180 млрд. І сьогодні по-різному ці кошти використовуються для підтримки освіти.

Я хочу підкреслити, ми сьогодні зранку брали участь з Лілією Михайлівною (Гриневич –ред.), Міністром освіти і науки, в щорічній педагогічній серпневій конференції. Я там заявив, зараз хочу сказати для всіх засобів масової інформації, для всіх українців. Для мене як Прем’єр-міністра, для нашого Уряду, для Президента освіта є надважливим пріоритетом. Тому в минулому році ми підняли на 50% зарплату. Нехай ніхто не ображається. І в цьому році ми будемо відстоювати позицію підвищення зарплат для українського вчителя.

Ми зараз думаємо про те, як створити нормальну програму впровадження концепції нової моделі української школи, в тому числі забезпечити належним чином матеріально-технічними засобами для якісного навчального процесу, і ми будемо в це інвестувати гроші.

Разом з тим треба підвищувати відповідальність на місцях. Друзі, 65 тисяч маленьких українців стоять в чергах. Ніхто не має права змалку дітей привчати стояти в чергах! Тому включно з 2020 роком, і це наш пріоритет, маємо створити всі, 100% необхідних місць у дитсадках. Треба будувати їх. Сьогодні вони будуються, але в одному місці одночасно будується часто, а в іншому – жодного, притому, що і там, і там є кошти.

Ми говорили про це, Геннадій Григорович (Зубко, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ – ред.) зараз очолить цю роботу. Проаналізувати, як будівництво ведеться в містах. Висотки будують, а біля них – жодного садочка, жодної школи, жодної поліклініки. Так не має бути. Я розумію, про що я говорю. Я за свою кар’єру побудував не один дитсадок, відкрив не одну групу в дитсадку. Треба мати розуміння цієї проблеми, треба мати совість, тоді буде все нормально.

Тому ми будемо посилювати вимоги, в тому числі на місцях. Треба задовольнити потреби дітей щодо освіти, і вона має бути якісною…

Tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.