Уряд передбачив підвищення соціальних стандартів та видатків на пріоритетні сфери

Уряд передбачиimage1191в у проекті Бюджету на 2017 рік збільшення соціальних стандартів на 10% та видатків на пріоритетні сфери і готовий підвищувати це фінансування, як тільки воно відповідатиме рівню економічного зростання країни. Про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи чергове засідання уряду.

Як уже повідомлялося, ЦК Профспілки працівників освіти і науки України направив свої зауваження та пропозиції до проекту закону «Про Державний бюджет України на 2017 рік».

Пропонуємо для ознайомлення витяг зі вступного слова Прем’єр-міністра України на засіданні Кабінету Міністрів України 27 вересня 2016 року.

Із вступного слова Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана 

ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня, колеги! Розпочинаємо засідання Уряду. Порядок денний сформовано за пропозиціями міністерств.

Перше – хотів би розпочати з того, що бюджетний процес має особливе значення. І ще раз хочу підкреслити важливе питання – питання взаємодії міністрів, міністерств з профільними комітетами Верховної Ради. Я просив би неухильно брати участь у засіданні комітетів, обговорюючи бюджет. І також я маю надію на те, що депутати Парламенту внесуть необхідні пропозиції Уряду для того, щоб ми могли наближатися дофіналізації.

Я б дуже хотів, щоб ми збалансований Бюджет прийняли у встановлені законом терміни, вчасно, і це буде означати, що планово ми увійдемо в 2017 рік.

Дуже важливо, щоб Бюджет ми обговорювали як в стінах українського Парламенту, так і з профспілками, експертним середовищем. Тому я дуже просив би, щоб цей процес у кожному міністерстві відбувся. Запросіть експертів, обговоріть, отримайте зворотний зв’язок. Це надзвичайно важливо.

Вчора я зустрічався з науковцями. І науковці, Національна академія наук, університети висловили ряд своїх пропозицій щодо підтримки національної науки. Разом з тим ми дійшли згоди про те, що й сама система Національної академії має бути реформована. У цьому контексті ми знайдемо правильні рішення для того, щоб і науку підтримати, і використати наявні ресурси максимально ефективно, які ми можемо інвестувати у науку в 2017 році. Це є надзвичайно важливо.

Тому я б дуже просив, щоб таку роботу ви провели кожен у своєму міністерстві. Ця робота має дуже важливе значення.

Ми забезпечимо в Бюджеті зростання практично по всіх пріоритетах. Національна безпека і оборона – збільшення фінансування. Ми збільшуємо фінансування ремонту і реконструкції українських доріг. Ми підтримаємо українських аграріїв.

Ми забезпечимо підвищення соціальних стандартів. Поки що планово це буде 10%, але ми завжди будемо використовувати будь-яку можливість, щоб підвищувати ці стандарти, так як ми зробили, наприклад, з вами в цьому році. Якщо в грудні було заплановано 5% зростання, з 1 грудня ми забезпечимо 10% зростання. Це сукупно по року 15%.

Ми закладаємо те, що сьогодні можливо, але все інше буде залежати від економічного зростання.

Ми закладаємо сьогодні збільшення зарплати вчителям, лікарям, збільшення фінансування на забезпечення ліків.

Ми зберігаємо децентралізацію, і це означає, що кошти будуть у місцевих бюджетах. Але все дуже важливо забезпечити за рахунок економічного зростання. Тому я в черговий раз хочу підкреслити, що бізнес-клімат у країні має змінюватися в кращий бік…

Tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.