ЦК Профспілки проти законопроекту №5130!

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України спрямовано листи на ім’я Міністра соціальної політики України Андрія Реви та Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич із приводу проекту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», реєстраційний № 5130.

ЦК Профспілки  наголошує, що законопроект, прийнятий 6 грудня цього року 227 голосами народних депутатів України, скасовує гарантії на стипендіальне забезпечення студентів, передбачені статтею 62 закону «Про вищу освіту», звужуються трудові права працівників в частині поняття мінімальної заробітної плати, розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду, порівняно з  передбаченими статтями 95 та 96 Кодексу законів про працю України, статями 3 та 6 закону «Про оплату праці», порушуються права пенсіонерів.

У листах повідомляється, що з метою відстоювання трудових прав та прав студентів на стипендіальне забезпечення й недопущення їх звуження профкомами більшості вищих навчальних закладів Одеської області прийнято рішення про проведення акції протесту «Врятуємо освіту – # 5130 ВЕТО» у формі флеш-мобів, прес-конференцій, вуличної ходи, збору підписів, звернень, що підтримано бюро президії ЦК Профспілки.

Протестні акції студентської молоді вже відбулися у Харківській, Хмельницькій, Чернігівській, Львівській областях та місті Києві. До таких заходів долучилися студенти ВНЗ Житомира та Полтави.

ЦК Профспілки вже звернувся до Президента України з вимогою застосувати право вето при підписанні законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», реєстраційний № 5130.

ЦК Профспілки розраховує на вжиття міністерствами відповідних заходів, спрямованих на збереження гарантій у стипендіальному забезпеченні студентів відповідно до статті 62 закону «Про вищу освіту», дотримання трудових прав працівників навчальних закладів та установ освіти, передбачених статтями 95 та 96 Кодексу законів про працю України, статями 3 та 6 закону «Про оплату праці», пенсійного забезпечення освітян-пенсіонерів та застосування Президентом України право вето при підписанні законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», реєстраційний № 5130, як такого, що прийнятий з порушення вимог Конституції України та Регламенту Верховної Ради України.

Tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.