Дії профспілок в умовах децентралізації

Проблемні питання діяльності профспілок в умовах децентралізації влади і створення об’єднаних територіальних громад обговорено днями у Федерації профспілок України за участю керівників всеукраїнських профспілок та профоб’єднань.

Відкрив нараду заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий, який наголосив, на системності роботи Федерації у цьому напряму.

 Перед учасниками наради виступила представник Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лідія Євтушенко, яка розповіла про особливості запровадження на місцях законодавства щодо децентралізації влади і утворення територіальних громад, а також наголосила на тому, що усі зазначені зміни мають робитися заради інтересів людей.

Особливо було підкреслено, що роль профспілок у процесах реформування територіальних громад важко переоцінити, тому що профспілки мають розвинену мережу організацій, які здійснюють безпосередній зв’язок з трудівниками та більшістю представників на територіях, мають кваліфікований персонал і досвід роботи, що може стати в нагоді новоутвореним об’єднанням громадян.

Під час наради обговорено позитивні та негативні приклади створення громад на базі районних або сільських/селищних рад, досвід їх співпраці з профспілковими організаціями.

Насамкінець роботи прийнято рішення спільно підготувати Рекомендації для профспілкових структур усіх рівнів щодо врегулювання актуальних питань діяльності профспілок в умовах утворення об’єднаних територіальних громад та постійно висвітлювати інформацію на профспілкових ресурсах. 

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.