Патріотичні настрої українців: результати опитування

На початку серпня 2017 року соціологічна група «Рейтинг» провела опитування «Патріотичні настрої українців», визначаючи, чи вважають українці себе патріотами та чи підтримали б вони незалежність України, якби довелося голосувати, як у 1991 році.

83% опитаних зазначили, що вважають себе патріотами своєї країни. Порівняно з аналогічним періодом 2014 року, загальна кількість патріотично налаштованих громадян майже не змінилася. Лише 10% висловили протилежні міркування, ще 7% не змогли дати відповіді на це питання.

У всіх макрорегіонах України кількість тих, хто вважає себе патріотом України, перевищує 75%: на заході таких 88%, у центрі – 84%, на сході – 83%, на півдні – 77%. Водночас у південних областях 18% опитаних заявили, що не можуть говорити про себе як про патріотів своєї країни. На сході таких респондентів – 11%, у центрі — 8%, на заході – 5%. Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто вважає себе патріотом.

76% опитаних заявили, що якби сьогодні стояв вибір, вони б підтримали проголошення незалежності України. Цей показник не змінився з 2014 року. Для порівняння: у 2013 таких опитаних було 61%.

Найбільше тих, хто підтримує проголошення незалежності України, – на заході (93%). У центрі таких опитаних 76%, на півдні – 66%, на сході – 64%. Водночас в останніх двох макрорегіонах кількість тих, хто має протилежну думку, становить 21-22%. Чим молодші респонденти та чим вищий рівень їхньої освіти, тим рівень підтримки проголошення незалежності України серед них вищий.

До відома

Аудиторія опитування: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. 

Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. Терміни проведення дослідження: 2-13 серпня 2017 року.

 

Tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.