Ухвалено закон, який допоможе зберегти мережу дитячих закладів оздоровлення та відпочинку

На початку червня 2017 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей та збереження мережі дитячих оздоровчих закладів», яким внесено зміни до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей».

Законом надається можливість охопити послугами оздоровлення та відпочинку дітей, які на сьогодні потребують особливої соціальної уваги та підтримки. До таких дітей належать, зокрема, діти, які проживають у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, діти, взяті на облік службами у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Закон дозволить місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування виділяти кошти з місцевих бюджетів сім’ям, які мають дітей, в першу чергу тих, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки, для часткової оплати вартості путівок до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

Також визначено коло посадових осіб, на яких покладається відповідальність за якість послуг, які надає дитячий заклад оздоровлення та відпочинку дітей, збереження життя та здоров’я дітей, які перебувають у такому закладі.

Введення таких понять, як «майнові об’єкти оздоровлення та відпочинку дітей» та «державний реєстр майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей» забезпечить збереження мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, дозволить запобігти ліквідації, передачі під заставу, перепрофілюванню, використанню не за призначенням об’єктів оздоровлення та відпочинку.

 

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.