Затверджено форму посвідчення інспектора праці

Наказом Міністерства соціальної політики України від 24.05.2017 № 866 (набрав чинності 16.06.2017, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 31.05.2017 за № 681/30549) затверджено Форму та опис службового посвідчення інспектора праці.

Виготовлення, видачу, зберігання, облік і знищення бланків службових посвідчень інспектора праці доручено забезпечити Державній службі України з питань праці.

Посвідчення має вигляд книжки розміром 60 на 90 мм у твердій обкладинці темно-червоного кольору. Його ліва та права внутрішні сторінки виготовлені із захищеного паперу з фоновою сіткою червоного кольору. На лицьовому боці розміщено виконані тисненням фольгою золотого кольору зображення та написи:

– у верхній частині посередині – зображення малого Державного Герба України;

– нижче під зображенням малого Державного Герба України посередині – одним рядком слова «ІНСПЕКТОР ПРАЦІ».

Фотографія інспектора має бути скріплена гербовою печаткою Держпраці.

Наказ Мінсоцполітики № 866 виданий у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Згідно з цим нормативним актом інспекторами праці є посадові особи Держпраці та її територіальних органів, виконавчих органів рад, посадовими обов’язками яких передбачено повноваження щодо здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.

Контрольні повноваження інспектора праці підтверджується службовим посвідченням встановленої Мінсоцполітики форми, що видається Держпраці.

Під час проведення інспекційного відвідування інспектор праці повинен пред’явити об’єкту відвідування або уповноваженій ним посадовій особі своє службове посвідчення.

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.