17 лютого цього року відбувся 4-й пленум Кіровоградської міської організації профспілки працівників освіти і науки України. Обговорювалось важливе питання щодо удосконалення соціального партнерства у ході реформування освіти, забезпечення соціального захисту працівників галузі шляхом виконання колективного договору між управлінням освіти Кіровоградської міської ради та Кіровоградською міською організацією профспілки працівників освіти і науки України.
Вся партнерська робота міськкому профспілки та управління освіти побудована для вирішення найважливішої проблеми – соціального захисту працівників освітянської галузі м.Кіровограда. Про це йшлося у виступах Лариси Костенко, начальника управління освіти, Наталії Дзюби, голови міськкому профспілки, Любові Краснової, директора ГНТН, Сергія Бойка, голови постійнодіючої комісії з питань освіти Кіровоградської міської ради, Сергія Денисенка, голови Новенської селищної ради, голів первинних профспілкових організацій закладів освіти міста.
Сьогодні справедливе незадоволення освітян викликає існуючий розмір оплати праці. З 1 січня 2016 року мінімальна заробітна плата складає лише 1378 грн. і це при прогресуючому зубожінню через інфляцію та некерований ріст цін на продукти харчування і тарифи.
Але треба зазначити, що міська влада та управління освіти Кіровоградської міської ради роблять все від них залежне, щоб освітяни отримували всі законодавчо визначені доплати, 20% надбавку за престижність праці і 50% надбавку за престижність праці бібліотекарів. Також в місті освітянам в повному обсязі протягом 2015 року виплачувалась індексація заробітної плати у зв’язку з інфляцією.
Важливим мотиваційним фактором у забезпеченні якісної освіти є гарантована Законом України «Про освіту» виплата педагогічним працівникам грошової винагороди за сумлінну працю. В 2015 році освітяни міста отримали грошову винагороду до 45% посадового окладу. Педагогічні працівники, які творчо працювали з учнями і досягли успіхів на олімпіадах Всеукраїнського значення отримали додатково 50% від заробітної плати протягом навчального року. За традицією, в м.Кіровограді освітяни отримують три премії ім.В.О.Сухомлинського по 1500 грн. та інші стимулюючі виплати.
Треба відзначити результативний вплив управління освіти Кіровоградської міської ради щодо виконання ст.44 Закону України про професійні спілки. В 2015 році з міського бюджету для міськкому профспілки було перераховано 25 тис.грн., що сприяло у першу чергу покращенню організації оздоровлення, змістовного проведення культурно-масової роботи, що є позитивним мотиваційним фактором для згуртування трудових колективів, спрямованих на розв’язання спільних завдань.
І одним із таких завдань є недопущення збільшення обсягу навчального навантаження та тривалості робочого часу вчителів, вихователів, інших педпрацівників, наповнюваності класів загальноосвітніх навчальних закладів, груп дошкільних та позашкільних навчальних закладів,звільнення працівників освіти за віковою ознакою тощо. Потребують відновлення права працюючих пенсіонерів, удосконалення норми щодо пенсійного забезпечення педагогічних працівників, збереження їх права на пенсії за вислугу років. Необхідні більш ефективні дії для вирішення житлової проблеми освітян, надання їм кредитів на будівництво і придбання житла.
Кіровоградська міська організація профспілки працівників освіти і науки України закликала продовжити та удосконалювати колдоговірну роботу у закладах освіти міста відповідно до положень Галузевої та територіальних угод, забезпечити дієвий контроль за виконанням колективних договорів.