Педагоги – за збільшення «мінімалки», але проти зрівнялівки в оплаті праці

У офіційному видання Верховної Ради України «Голосі України» вийшла публікація «Педагоги – за збільшення «мінімалки», але проти зрівнялівки в оплаті праці». 

У статті подано коментар та позицію Профспілки працівників освіти і науки України щодо законопроекту № 5130, проти якого зараз йдуть активні протестні дії серед студентства та освітян країни.

Коментар Сергія Романюка, 

заступника голови Профспілки працівників освіти і науки України

«Мінфін просто підставив Уряд і Верховну Раду, коли подав законопроект № 5130 як «велику перемогу» і можливість нарешті підняти мінімальну зарплату до 3200 грн.

Насправді цей документ скасовує наявні соціальні гарантії для наших громадян. Зокрема, і для студентів. За планами Мінфіну, коло отримувачів академічних стипендій в Україні має скоротитися до 2019 року до 10—15 відсотків. Для студентів це неприйнятно, таке рішення спонукатиме їх обирати закордонні виші. Вже нині там навчається понад 30 тисяч дітей з України. Закордонні виші «полюють» за нашими випускниками. Один із чеських університетів готовий прийняти 400 українських студентів (саме українських!) на бюджет з виплатою стипендій у розмірі 300-400 євро на місяць. Навряд чи вони потім повернуться додому. А з ким ми відбудовуватимемо Україну завтра?

У центрі і в регіонах розпочинається всеукраїнська акція протесту «Врятуємо освіту: законопроекту № 5130 – вето». Ініціаторами акції виступила студентська молодь.

Об’єдналися лідери студентських профспілкових організацій і органи студентського самоврядування.

Головна вимога – не допустити руйнування системи стипендійного забезпечення та зберегти 62-гу статтю чинного Закону «Про вищу освіту», яка гарантує, що стипендії в країні мають отримувати від 66 до 75 відсотків студентів-бюджетників денної форми навчання.»

Tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.