Всеукраїнський протест профспілок: разом за свої права

17 жовтня 2018 року, – у Міжнародний день боротьби з бідністю – у Києві відбулася всеукраїнська акція протесту профспілок, ініційована Федерацією профспілок України.

Висловити свою незгоду існуючому стану справ в державі вийшли майже 15 тис. працівників та студентів різних галузей та продемонстрували єдність і силу профспілкового руху, готовність до рішучих дій.
 
 Найбільш масово та організовано, як завжди, взяла участь в акції Профспілка працівників освіти і науки України в т.ч. від нашої обласної організації більше 100 осіб.
 
 Хода розпочалася з парку Тараса Шевченка пройшла Хрещатиком, Майданом Незалежності і зупинилася біля до Кабінету міністрів України де відбувся мітинг.
 
 Освітяни з усіх куточків країни взяли солідарну участь у майже 15-тисячній протестній ході і зі своїми вимогам вийшли до влади. 
 В полум’яних рішучих виступах на мітингу, в т.ч. 5 представників від освітянської галузі йшла мова про існуючі проблеми в усіх галузях економіки і бюджетній сфері, які безпосередньо впливають на добробут громадян, про порушення Конституційних прав, серед яких головне право людини на достойне життя, яке може забезпечити лише достойна оплата праці, достойний рівень пенсій та стипендій.
 
 Основні вимоги профспілок:
 • за підвищення рівня зарплат і пенсій;
 • проти зростання цін на споживчі товари і комунальні послуги;
 • врахування у проекті Держбюджету-2019 пропозицій профспілок;
 • STOP – державному рейдерству. Проти наступу влади на майнові права членів профспілок.
 

ВИМОГИ
 
Профспілки працівників освіти і науки України

 
 1. Встановити у Державному бюджеті України на 2019 рік розмір:
 – прожиткового мінімуму для працездатних осіб на рівні, не меншому:
 
 з 1 січня – 5167 гривень, з 1 липня – 5335 гривень, з 1 грудня – 5503 гривні;
 
 – мінімальної заробітної плати з 1 січня у розмірі 7 751 гривні, з 1 липня – 8 003 гривні, з 1 грудня – 8 255 гривень.
 
 2. Забезпечити встановлення у 2019 році розміру посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії на рівні трьох мінімальних заробітних плат та науково-педагогічного працівника на 25% вище відповідно до статті 61 Закону України «Про освіту» з вилученням з його Прикінцевих положень норми щодо чотирьох прожиткових мінімумів.
 
 3. Забезпечити встановлення розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду ЄТС на рівні не нижче мінімальної заробітної плати.
 
 4. Забезпечити виключення з розміру мінімальної заробітної плати доплат, надбавок, премій, винагород та інших виплат з відновленням редакцій статті 95 Кодексу законів про працю України, статті 3 Закону України «Про оплату праці».
 
 5. Передбачити в Державному бюджеті України на 2019 рік обсяги видатків на освіту не менше 7% ВВП відповідно до статті 78 Закону України «Про освіту» замість запропонованих 6,13%.
 
 6. Не допустити припинення безстрокових трудових договорів з вчителями пенсійного віку та укладення з ними строкових на 1 рік.
 
 7. Збільшити обсяги видатків на виплату академічних стипендій учням та студентам пропорційно збільшенню прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
 
 8. Не допустити передачу фінансування державних вищих закладів освіти І-ІІ рівнів акредитації з державного бюджету на місцеві бюджети.
 
 9. Забезпечити підвищення на 10% розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти та інших закладів і установ освіти, а також науково-педагогічним працівникам з 1 вересня 2018 року.
 
 10. Збільшити у 2018 році обсяги освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на 2,97 млрд. гривень, що необхідні для забезпечення своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти.

Профспілки рішуче попередили Уряд 

Делегація уповноважених представників Всеукраїнського профспілкового віча провела в Кабінеті Мін істрів України зустріч з Віце-прем’єр-міністром України, Головою НТСЕР Павлом Розенком.
Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий окреслив консолідовані вимоги ФПУ, які щойно були одноголосно ухвалені учасниками Всеукраїнської акції протесту, а також передав пакет галузевих вимог, пропозицій, звернень та листів трудових колективів.
 
 На зустрічі з інформацією про ситуацію в різних галузях, з конкретними вимогами та пропозиціями виступили голова профкому Марганецького гірничо-збагачувального комбінату Профспілка трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України Анатолій Буряк, голова Херсонської обласної організації Профспілки працівників лісового господарства України Марія Глод, голова первинної профспілкової організації ДП «Антонов» Віктор Гуска, голова первинної профспілкової організації, медична сестра Первомайської міської багатопрофільної лікарні Миколаївської області Оксана Іванченко, вчитель Зеленогайської ЗОШ Харківської області Олена Румянцева, голова Профспілки працівників вугільної промисловості.

України Віктор Турманов, голова Закарпатської обласної ради профспілок Володимир Фленько, голова профкому ПрАТ «Северодонецьке об’єднання «Азот», голова Федерації профспілок Луганської області Валерій Черниш, голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь.  В обговоренні профспілкових вимог взяли участь Міністр соціальної політики України Андрій Рева, Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, в.о Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, керівники різних секторів економіки.

 Під час зустрічі Голова ФПУ Григорій Осовий наполіг, на проведенні в період розгляду і доопрацювання Урядом проекту Держбюджету – 2019, зустрічі керівників Всеукраїнських профорганізацій і територіальних профоб’єднань особисто з Главою Уряду Володимиром Гройсманом для врахування профспілкових пропозицій у головному фінансовому документі країни і реагування на передані на цій зустрічі профспілкові вимоги.

 Зазначимо, що півтора десятка тисяч учасників акції протесту були вкрай розочаровані та навіть обурені фактом, що на їх заклики ані Глава Уряду особисто, ані жоден міністр, які у цей час перебували у Будинку Уряду, так і не вийшли до людей.

 Невже й насправді урядовцям в Міжнародний день боротьби з бідністю зовсім нічого розповісти представникам трудових колективів, що саме нинішній склад Уряд робить для вирішення такої кричущої для України проблеми, як бідність? На погляд профспілок, саме мітинг перед урядовою будівлею у Києві цього дня є тим майданчиком, де чиновникам змогли б не ховаючись у кабінетах, а наживо поспілкуватись з людьми, які їх утримують та вирішити проблеми, що турбують мільйони українців.

 Делегація від Всеукраїнського профспілкового віче попередила урядовців: якщо буде зволікання з розглядом профспілкових вимог, якщо буде й надалі ігнорування поданих ними пропозицій, профспілки вимушені будуть вдатись до масових протестних дій по всій країні, аждо проведення всеукраїнського страйку.

 

 

 

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.