ЮНІСЕФ: молодь здебільшого не знає алгоритму дій при появі симптомів Covid-19

Опитування проекту U-Report ЮНІСЕФ, що реалізується у співпраці з Міністерством молоді та спорту, свідчить, що значна частина молоді не знає чіткого алгоритму дій при появі симптомів, схожих на коронавірус.
Лише 22% респондентів знають, що необхідно зателефонувати до сімейного лікаря чи лікарні, тоді як 14% вважають за необхідне піти до медичної установи.
Це свідчить про необхідність посилення інформування молоді щодо засобів захисту від коронавірусу та плану дій при перших ознаках.«Поки світ бореться зі спалахом Covid-19, молодь у всьому світі потерпає від закриття шкіл та раптових змін у звичному житті. У такій ситуації нормально відчувати сум, тривогу, зніяковіння, страх чи злість. Важливо інформувати дітей та молодь про те, що робити, аби продовжувати навчання і зберігати спокій у такі непевні часи», – зазначила Лотта Сильвандер, голова представництва ЮНІСЕФ в Україні.
Найефективнішим інструментом для комунікації із молоддю є соціальні мережі. Половина респондентів, які анонімно відповіли на запитання молодіжного опитування U-Report, зазначили, що соціальні мережі – їхнє головне джерело інформації про коронавірус.
Більше ніж половина опитаних переймаються реакцією оточення на виявлення коронавірусу та непокояться через можливу стигму щодо хворого на коронавірус. 26% бояться можливих морального тиску, негативного ставлення чи навіть агресії у разі захворювання. 31% опитаних вважає, що реакцією оточення буде паніка і страх.
В опитуванні взяли участь 6 836 респондентів віком 14-34 роки. Опитування проходило 13-15 березня 2020 року через онлайн месенджери (Facebook, Telegram, Viber).
U-Report – це проєкт, який реалізується в Україні ЮНІСЕФ у співпраці з Міністерством молоді та спорту та іншими партнерськими організаціями.
Це глобальний інструмент для участі молоді, який працює через безкоштовні СМС, та онлайн-месенджери (Telegram, Facebook Messenger, WhatsApp та Viber). U-Report надсилає молодим людям, які долучились до нього, регулярні опитування щодо різних соціально важливих питань. Відповіді на опитування збираються у реальному часі, та аналізуються протягом одного тижня. Ці дані використовують для вчасного прийняття рішень, розробки політик і програм, вони дають можливість врахувати точку зору молодих людей у важливих для них питаннях.
В Україні до опитувань U-Report долучилось більше ніж 96,000 молодих людей, а у світі – майже 10 мільйонів. Дані, які збирає U-Report, допомагають у діяльності уряду, громадських організацій, міжнародних організацій, місцевої влади та самої молоді.

Tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.