Допомога працівникам по частковому безробіттю на період карантину: рішення Уряду

Кабінет Міністрів України на засіданні 22 квітня 2020 року прийняв постанову «Про затвердження розміру, порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину».
Постановою визначено розмір допомоги по частковому безробіттю за кожну годину, на яку працівникові було скорочено тривалість робочого часу, із розрахунку двох третин тарифної ставки, але не більше розміру мінімальної зарплати.
Допомога надаватиметься на період карантину, а також протягом 30 днів після його завершення. Коментуючи зазначене рішення Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко зазначив, що у разі вимушеного скорочення робочих годин для працівників або так званого часткового безробіття, Уряд готовий компенсувати витрати на заробітну плату. Рішення спрямовано на сприяння збереженню зайнятості та запобіганню зростання безробіття у період карантину та після нього.
Текст постанови поки що не оприлюднений.
Проектом постанови, який розміщений на сайті СПО об’єднань, передбачається, зокрема, наступне.
Допомога по частковому безробіттю на період карантину надаватиметься територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, працівникам у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності за зверненням роботодавця для її виплати працівникам.
Виплата працівникам допомоги по частковому безробіттю на період карантину здійснюватиметься роботодавцем, з яким оформлено трудові відносини.
Прогнозні видатки, необхідні для виплати допомоги по частковому безробіттю працівникам у суб’єктів середнього та малого підприємництва, з розрахунку за 1 місяць становлять: за оптимістичним сценарієм – 6,38 млрд. грн, за песимістичним – 7,87 млрд. гривень.
Юридичний відділ ЦК Профспілки

Tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.