Ідентифікаційні номери – підтвердження по-новому

Верховна Рада України прийняла зміни до Податкового кодексу України (законопроект № 2524) в частині підтвердження достовірності реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП).

Зміни до законодавства передбачають, що українці зможуть підтвердити свій податковий номер за допомогою ID-картки та свідоцтва про народження.

РНОКПП (раніше – ідентифікаційний код чи ІПН) на ID-картці та свідоцтві про народження матиме таку ж юридичну силу, як і довідка про його присвоєння.

У зв’язку із змінами українці зможуть пред’являти один із зазначених документів для надання даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків.

За думкою авторів законопроекту це дасть можливість ліквідувати використання довідки з номером платника податків, яка сьогодні є найпопулярнішою серед українців. Станом на сьогодні таких довідок оформлено понад 40 мільйонів.

Також відкрито можливість використання е-РНОКПП – зображення в електронному вигляді інформації, що міститься у картці платника податків.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.