Головам ППО
Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію про переваги роботодавця та працівника у разі звільнення за угодою сторін та звільнення працівника за власним бажанням.
У разі звільнення за угодою сторін Переваги працівника: - Можливість узгодження строку звільнення сторонами п. 1, ст. 36 КЗпП: «Підставою припинення трудового договору є угода сторін».
- Коротший термін початку виплати допомоги по безробіттю ч. 4 ст. 23 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»: «Допомога по безробіттю особам, які звільнилися з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин, призначається відповідно до частин першої та другої цієї статті, і її виплата починається з 91-го календарного дня». А виплата допомоги по безробіттю у випадку звільнення за угодою сторін починається з 8-го дня з дня постановлення на облік у центр зайнятості (ч. 3 ст. 22).
- В той же час, скорочена виплата по безробіттю і становить 270 днів замість 360 днів (п. 1 ч. 5 ст. 31 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»: «Тривалість виплати допомоги по безробіттю скорочується на строк до 90 календарних днів у разі звільнення з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин або за угодою сторін (на 90 календарних днів)».
Переваги роботодавця: - Відкликання заяви про звільнення не має юридичних наслідків (АЛЕ, як зазначено у постанові ВС від 21.11.2018 р. (КАС), це може свідчити про відсутність волевиявлення у працівника).
- Можна звільнити у період тимчасової непрацездатності.
- Роботодавець не зобов’язаний погоджувати звільнення із органами профспілкової організації та працевлаштовувати працівника.
У разі звільнення за власним бажанням Переваги для працівника: - Можливість відкликання заяви конклюдентними діями.
- Потрібне лише волевиявлення працівника.
- Можливість дострокового звільнення за власним бажанням.
Переваги для роботодавця: - Працівник зобов’язаний попередити за 2 тижні та відпрацювати цей термін.
- Можна звільнити у період тимчасової непрацездатності (як і при звільненні за угодою).
Голова МК профспілки О. Дзюба |