Лист 16.08.2022 № 194 надає інформацію про надання відпустки батьку дитини до досягнення нею трирічного віку.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію про надання відпустки батьку дитини до досягнення нею трирічного віку.

Згідно із статтею 18 Закону України «Про відпустки» після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням матері
або батька роботодавець надає відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Право оформити відпустку на рівні з матір’ю батько отримав 09.05.2021 у зв’язку із набранням чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька у догляді за дитиною», яким внесено зміни до частини 3 статті 179 КЗпП України та частини 1 статті 18 Закону України «Про відпустки»). Крім матері дитини ця відпустка може бути використана повністю або частинами також:
 бабою, дідом;
 іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною;
 особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину;
 одним із прийомних батьків чи батьків-вихователів.
Для отримання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку необхідно звернутися до роботодавця з наступними документами:
 письмова заява на ім’я роботодавця;
 копія свідоцтва про народження дитини (для підтвердження віку дитини).
У випадку, якщо відпустку бажає отримати інша особа (крім матері) додатково надається:
 довідка з місця роботи (служби, навчання) матері дитини про те, що вона стала до роботи до закінчення цієї відпустки;
 довідка органу праці та соціального захисту населення за місцем проживання матері про припинення їй виплати допомоги по догляду за дитиною (із зазначенням дати);
 документи на підтвердження статусу особи, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, прийомних батьків чи батьків вихователів для відповідних осіб (рішення суду або органу опіки та піклування).
У разі, якщо чоловік являється вдівцем, роботодавцю необхідно надати наступні документи:
 письмову заяву на ім’я роботодавця;
 копію свідоцтва про народження дитини;
 копію свідоцтва про укладення шлюбу;
 копію свідоцтва про смерть жінки;
 копію паспорта.
Надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку оформляється наказом (розпорядженням) власника.
За бажанням особи, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, вона може працювати на умовах неповного
робочого часу або вдома. У випадку виходу на роботу відпустка переривається, проте виплата допомоги при народженні дитини не припиняється.
Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зараховуються як до загального, так і до безперервного стажу роботи і до стажу роботи за спеціальністю (частина друга ст. 181 КЗпП України).
Крім того, такий період зараховують до:
 страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску (абзац другий частини першої ст. 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»);

 страхового стажу для призначення пенсії (п. 8 частини 1 ст. 11 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»).
Виходячи з вищевикладеного, батько має право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Голова МК профспілки                 О. Дзюба

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.