Лист №130 від 04.05.2018р

Лист №130 від 04.05.2018р                                                                                                                                                                                            Головам ППО

Міська профспілкова організація працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає роз’яснення щодо ситуації по оплаті праці педагогічних працівників.

 

04.05.2018р  № 130                                                                                                                                                           Головам первинних

профспілкових

організацій

 

Міська профспілкова організація працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає роз’яснення щодо ситуації по оплаті праці педагогічних працівників закладів середньої загальної освіти за рахунок освітньої субвенції з Державного бюджету України.

Відповідно до формули розподілу освітньої субвенції, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1088 «Про затвердження формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами» на 2018 рік місту Кропивницькому передбачений обсяг субвенції на оплату праці педагогічним працівникам загальної середньої освіти у сумі 251638,7 тис. грн., що менше від виділеного обсягу освітньої субвенції 2017 року на 12110,9 тис. грн..

З 01 січня 2018 року розміри посадових окладів та ставок заробітної плати працівників закладів та установ освіти визначаються виходячи з розміру посадового окладу працівника 1-го тарифного розряду ЄТС – 1762 гривні, тобто підвищується на 10,125% з відповідним їх заокругленням.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 року № 22 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників», передбачено підвищення посадових окладів (ставки заробітної плати) педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам з 01 січня 2018 року на 10%.

Враховуючи вище викладене загальна потреба освітньої субвенції для міста Кропивницького на 2018 рік складає 318597,3 тис гривень. Незабезпечена потреба у освітній субвенції на 2018 рік складає 66958,6 тис. грн..

Виділена освітня субвенція на 2018 рік не включає в себе всі підвищення у 2018 році, а також поділ класів на групи і групи продовженого дня.

Освітня субвенція з Державного бюджету у місцевий бюджет надходить кожного першого числа місяця на поточний місяць і є цільовою та не може використовуватись на інші цілі окрім заробітної плати педагогічним працівникам.

Отже кожного першого числа із державного бюджету у місцевий бюджет на виплату заробітної плати не до отримується 5579,8 тис. грн..

За чотири місяці поточного року сума не до отриманої освітньої субвенції на заробітну плату складає 22319,2 тис. грн. що фактично складає місячний обсяг фонду заробітної плати педагогічним працівникам.

Для того щоб виплачувати заробітну плату педагогічним працівникам у повному обсязі управління освіти робить перерозподіл освітньої субвенції з попереднього місяця. Залишок у поточному місяці розподіляється на виплату авансу.

З даної складної ситуації є два виходи, або зменшити надбавку за престижність педагогічної праці з 20% на мінімальний об’єм 5% що зменшить фонд заробітної плати на 3982,5 тис. грн. в місяць і відповідно заробітна плата педагогічних працівників зменшиться на 15% в місяць, або вимагати до фінансування освітньої субвенції на 2018 рік.

На сьогодні позиція Міської влади, управління освіти Міської ради міста Кропивницького, Міської організації профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького, Міської ради міста Кропивницького полягає в тому щоб заробітна плата не зменшувалась і виплачувалась у повному обсязі, тому затримка становить 2-3 дні, що не суперечить чинному законодавству України.

Міська організація профспілки звернулась з вимогами до Кабінету Міністрів України, Прем’єр Міністра України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства Фінансів України, Обласної державної адміністрації Кіровоградської області, до міського голови, Міської ради міста Кропивницького, до Центрального Комітету профспілки працівників освіти і науки України, Кіровоградського обласного комітету профспілки працівників освіти і науки України.

Міська рада міста Кропивницького на основі наших вимог прийняла свої звернення до Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України з вимогою забезпечити потребу в освітній субвенції.

На разі йде жорстока боротьба за забезпечення освітньої субвенції у повному обсязі згідно потреби.

 

Голова МК профспілки                                                                                                                                                                        О.Дзюба

 

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.