Лист № 136 від 29.05.2020р., надає інформацію щодо можливості українцям «докупити» стаж для отримання пенсії.

Головам ППО

             Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію щодо можливості українцям «докупити» стаж для отримання пенсії.

Українці мають змогу «докупити» стаж для отримання пенсії, уклавши договір про добровільну участь у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні. Таку угоду можуть підписати особи старше 16 років, які не перебувають у трудових відносинах та на обліку у Центрі зайнятості, а також трудові мігранти. Для цього треба звернутись до територіальних органів ДФС в області. Строк договору – мінімум рік, а до уваги береться мінімальна зарплата і чинні тарифи.

Наприклад, особа  хоче укласти договір на добровільну участь на один рік вперед. Розрахунок суми страхових внесків проводиться наступним чином: мінімальну заробітну плату 4723 грн. множимо на 22% і отримуємо суму в розмірі 1039 грн. Ці кошти особа має сплачувати щомісяця впродовж року. Якщо людина хоче докупити стаж за минулий період коли не працювала, то цю суму (1039 грн.) потрібно помножити на два, в результаті отримуємо  цифру,яку потрібно сплатити за місяць. Відтак, цю сума множиться  на кількість місяців, які хочете докупити.

 Застраховані українці також можуть самостійно доплатити  суму до мінімального розміру страхового внеску. Цим часто користаються підприємці, бо сума сплаченого страхового внеску не завжди відповідає мінімальному. Для отримання необхідної інформації можна звертатися до найближчого сервісного центру ПФУ, де буде надано розширену інформацію щодо можливості та умов здійснення такої доплати.

Нагадаємо, вже у липні, а потім і у грудні відбудеться зростання прожиткового мінімуму, яке потягне за собою і чергове підвищення пенсій. Також уряд розширить дію вікової надбавки до пенсій. З 23 квітня в Україні розпочалися виплати 7 мільйонам громадян одноразової грошової допомоги у розмірі 1000 гривень. Також Пенсійний фонд України розпочав виплату доплати до пенсії у розмірі 500 грн за квітень пенсіонерам старше 80 років.

Голова МК профспілки                                                         О. Дзюба

 

Tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.