Лист № 194 від 06.09.2021р., надає інформацію про зміни до Порядку розрахунку середньої зарплати.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію про зміни до Порядку розрахунку середньої зарплати.

            1 вересня КМУ на своєму черговому засіданні прийняв постанову «Деякі питання обчислення середньої заробітної плати». Нею передбачається викласти в новій редакції абз. 2 та 3 п. 3 Порядку № 100. Про це свідчить інформація з онлайн-трансляції засідання та порядку денного.

Наразі тексту прийнятої постанови ще не оприлюднено на сайті КМУ.

Але за її проектом передбачалося, що до розрахунку середньої зарплати будуть включатися:

  • суми нарахованої заробітної плати, в тому числі премії за місяць та інших стимулюючих виплат за підсумками місяця. Вони враховуватимуться у тому місяці, за який вони нараховані. Виплати враховуватимуться у розмірах, в яких вони нараховані, без виключення сум відрахування на податки, стягнення аліментів тощо, за винятком відрахувань зі заробітної плати осіб, засуджених за вироком суду до виправних робіт без позбавлення волі;
  • премії (в тому числі премії за місяць) та інші стимулюючі виплати за підсумками певного періоду при обчисленні середньої заробітної плати включатимуться в заробіток періоду, який відповідає кількості місяців, за які вони нараховані, починаючи з місяця їх нарахування. Для цього до заробітку відповідних місяців розрахункового періоду додаватиметься частина, яка визначатиметься діленням суми премії та іншої стимулюючої виплати за підсумками роботи за певний період на кількість відпрацьованих робочих днів періоду, за який вони нараховані, та множенням на кількість відпрацьованих робочих днів кожного відповідного місяця, що припадає на розрахунковий період.

Також вносяться зміни до переліку виплат, які не враховуються до середньої зарплати. Зокрема, до них будуть відноситися виплати, пов’язані зі святковими виплатами, та ще винагорода за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків.

Що зміниться у врахуванні премій при розрахунку середньої зарплати?

Тобто з дати набрання чинності затвердженої постанови КМУ ділити премію на кількість робочих днів за планом і множити на кількість відпрацьованих робочих днів за фактом треба буде навіть у випадку, якщо премія виплачується за один місяць!

Також до заробітку відповідних місяців розрахункового періоду буде додаватися частина премії, яка визначатиметься діленням суми премії та іншої стимулюючої виплати за підсумками роботи за певний період на кількість відпрацьованих робочих днів періоду, за який вони нараховані та множенням на кількість відпрацьованих робочих днів кожного відповідного місяця, що припадає на розрахунковий період.

На нашу думку, це означає, що премії, нараховані у розрахунковому періоді за минулі періоди, які не потрапили до розрахункового періоду, будуть включатися до розрахунку середньої зарплати.

Більш того, проектом постанови планувалося запровадити тримісячний строк від дати набрання нею чинності для донарахування роботодавцями середньої зарплати працівникам, яким було нараховано середній заробіток з 12 грудня 2020 року до дати набрання чинності нової постанови, без врахування премій за минулі періоди! Чи збереглася ця норма у постанові — побачимо після її появи.

Джерело: ДЕБЕТ КРЕДИТ

Голова МК профспілки                                                            О. Дзюба

Tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.