Лист № 86 від 07.04.2020р., надає інформацію надає інформацію про особливості умов роботи працівників галузі освіти області категорії «60 плюс».

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію про особливості умов роботи працівників галузі освіти області категорії «60 плюс».

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02 квітня 2020 року № 255 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211” на території України були встановлені додаткові карантинні обмеження. Згідно з даною постановою було встановлено, що особами, які потребують самоізоляції, є особи, які досягли 60-річного віку, крім осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність об’єктів критичної інфраструктури.
Управління освіти і науки Кіровоградської облдержадміністрації у соєму листі № 35-13/1083/0.35 від 06.04.2020 р. наголошує на необхідності проведення відповідної роботи з працівниками підпорядкованих закладів віком старше 60 років на період оголошення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, а саме:
1) забезпечити самоізоляцію непедагогічних працівників закладів, установ освіти з оплатою не менше двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу) (частина 1 статті 113 Кодексу законів про працю України із змінами і доповненнями) або надати такій категорії працівників частину щорічних оплачуваних відпусток, у тому числі без збереження заробітної плати (за їх згодою);
2) всіх педагогічних працівників віком старше 60 років перевести на дистанційну роботу;
3) у разі необхідності переводити тимчасово на період карантину на посади непедагогічних працівників, які перебувають на самоізоляції або у відпустці, інших технічних працівників.
Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького вкотре наголошує, що оплата праці педагогічних працівників, які працюють дистанційно, здійснюється згідно тарифікації.
Щодо оплати працівникам закладів освіти, старшим 60 років, які на виконання постанови Кабінету Міністрів України № 211 від 11.03.2020 р. (в діючій редакції) з 06.04.2020 р. перебувають на самоізоляції, то цей випадок підпадає під дію ч. 3 ст. 113 Кодексу законів про працю України, згідно з якою за час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток.
Безперечно, що епідемія в Україні і пандемія у світі гострої респіраторної хвороби COVID-19 є загальновизнаною небезпекою для здоров’я і життя працівників, в зв’язку з чим, власне, і застосовуються заходи самоізоляції та дистанційної роботи.

Голова МК профспілки О. Дзюба

Tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.