Профспілка вимагає виплати обіцяної допомоги вчителям

Профспілка звернулася до Міністерства освіти і науки, Уряду та профільного комітету Парламенту з приводу забезпечення норм постанов Кабінету Міністрів України щодо виплати допомоги вчителям закладів загальної середньої освіти в розмірі 10 прожиткових мінімумів.

Постановою № 1028 передбачено, що виплата допомоги здійснюється за рахунок видатків, передбачених Державному бюджеті України на 2020 рік Міністерству освіти і науки України за бюджетною програмою «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на покращення соціального захисту окремих категорій педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти», обсяги якої затверджено в сумі 3,7 млрд. гривень.

Відповідно до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на покращення соціального захисту окремих категорій педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти у 2020 році, вчителям, які станом на 1 січня 2020 року працювали на посаді вчителя та мали стаж педагогічної роботи до 10 років включно, а також мають педагогічне навантаження у 2020 році і продовжують обіймати посаду вчителя, виплачується допомога в розмірі десяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що установлений на 1 січня 2020 року.

Однак змінами до Державного бюджету України на 2020 рік, внесеними Законом України від 13 квітня 2020 року № 553-IX, видатки за цю мету скорочено попри незгоду ЦК Профспілки з такими намірами та запереченнями, скерованими до Верховної ради України та Кабінету Міністрів України.

Профспілка знову вимагає вжиття владою заходів для виплати допомоги вчителям у 2020 році відповідно до Урядових постанов № 1028 та № 179 і передбачення відповідних видатків у проекті Державного бюджету України на 2021 рік для її виплати педагогічним працівникам у наступному році. 

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.