Лист 01.04.2022 № 52 надає інформацію про відпустки і оздоровчі для працівників освіти під час воєнного стану.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію  про відпустки і оздоровчі для працівників освіти під час воєнного стану.

                Щодо виплати оздоровчих працівникам закладів освіти при наданні відпустки:

  • Відповідно до Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (набрав чинності 24 березня 2022 року) у період дії воєнного стану щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю 24 календарні дні.
  • При цьому варто пам’ятати, що обмеження в 24 календарних дні стосується лише щорічної основної відпустки. Окрім щорічної основної відпустки працівникові можуть бути надані щорічні додаткові відпустки, соціальні та інші відпустки відповідно до Закону “Про відпустки”.
  • Якщо тривалість щорічної основної відпустки працівника становить більше 24 календарних днів, різниця днів відпустки не втрачається, а має бути надана після закінчення дії воєнного стану.
  • Однією з державних гарантій, передбачених ст. 57 Закону України «Про освіту», є виплата педагогічним і науково-педагогічним працівникам допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки зарплати) при наданні щорічної відпустки. Зазначена норма наразі діє і не скасована.

У випадку поділу щорічної відпустки на частини, допомога на оздоровлення виплачується працівникові один раз на рік при наданні будь-якої з частин щорічної відпустки. Допомога на оздоровлення при наданні щорічної відпустки педагогічним і науково-педагогічним працівникам гарантована державою, тому подання працівником заяви на її виплату не обов’язкове.

Голова МК профспілки                                                     О. Дзюба

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.