Лист 01.04.2022 № 53 надає інформацію що робити роботодавцю, якщо співробітник не може працювати або з ним втрачено зв’язок.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію що робити роботодавцю, якщо співробітник не може працювати або з ним втрачено зв’язок. 

               В умовах воєнного стану і невизначеності можливі випадки втрати зв’язку з працівником, а також його фізичної відсутності на роботі. Як діяти у цих ситуаціях роботодавцю.

Що робити роботодавцю, якщо втрачено зв’язок з працівником?

Якщо працівник не з’явився на роботу і з ним неможливо зв’язатись через відсутність зв’язку або з інших невідомих причин, потрібно табелювати його відсутність кодом «НЗ» («відсутність з нез’ясованих причин»).

Коли зв’язок з працівником з’явиться і буде отримана інформація про причину відсутності працівника на роботі або відсутності зв’язку, роботодавець має діяти за обставинами. Також роботодавець може визнати причину відсутності працівника на роботі поважною. У такому разі має бути складений скоригований табель, у якому дні відсутності працівника мають бути зазначені кодом «І» (інші причини неявок).

Дії роботодавця у випадку, коли працівник не може дістатися до роботи

У випадку, коли працівник не може дістатися до місця роботи, але може виконувати свої завдання дистанційно — роботодавець має видати наказ про дистанційну роботу. У наказі бажано вказати контактні номери телефонів відділу кадрів та керівників — на випадок виникнення екстреної ситуації.

Для працівника, який не може працювати дистанційно має бути оголошено простій. Простій — це призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами (ч. 1 ст. 34 КЗпП). Простій має бути оплачений у розмірі не нижче від двох третин тарифної ставки, встановленого працівникові розряду (окладу) (ч. 1 ст. 113 КЗпП). Для працівників закладів освіти застосовується оплата у розмірі середнього заробітку.

Якщо працівник не в змозі працювати дистанційно, але не хоче втрачати частину заробітку, йому може бути запропоновано оформити відпустку, щорічну або соціальну.

Інший варіант — домовитись з працівником про надання йому відпустки без збереження заробітної плати. На час карантину термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати за згодою сторін не обмежується 15 календарними днями (ч. 3 ст. 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР). Наразі карантин в Україні діє до 31.05.2022 (постанова КМУ від 09.12.2020 р. № 1236).

Голова МК профспілки                                                            О. Дзюба

 

 

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.