Лист 02.04.2024 № 105 Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію видавництва «Бухгалтер.UA» за яких умов відпрацьовані місяці врахують до страхового стажу у разі настання страхового випадку.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає  інформацію видавництва «Бухгалтер.UA» за яких умов відпрацьовані місяці врахують до страхового стажу у разі настання страхового випадку.

              Пенсійний фонд України у листі від 16.01.2024 р. № 2800-030401-8/2753 розглянув питання щодо обчислення страхового стажу.

Роботодавець зобов’язаний здійснювати застрахованим особам у разі настання страхового випадку відповідний вид страхових виплат, а застрахована особа має право отримати у разі настання страхового випадку страхові виплати, передбачені Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV (далі — Закон № 1105).

Допомогу по тимчасовій непрацездатності виплачують застрахованим особам залежно від страхового стажу у розмірах, визначених ч. 1 ст. 17 Закону № 1105.

Отже, відпрацьовані працівником календарні місяці, що передують місяцю настання страхового випадку, враховують при обчисленні страхового стажу у разі сплати ЄСВ за ці місяці, за умови, якщо така сплата не буде списана в рахунок погашення недоїмки по сплаті ЄСВ, сплати штрафів та пені відповідно до ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464.

Посадовці також наголосили на тому, що до заяви-розрахунку, яку подають для отримання фінансування від Пенсійного фонду України, роботодавець може додати скановані копії платіжних документів, які б підтвердили сплату ЄСВ за попередні місяці.

Голова МК профспілки                                     Олександр ДЗЮБА

Tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.