Лист 02.05.2023 № 140 надає інформацію скільки потрібно страхового стажу для виходу на пенсію за віком у 2023 році та у період з 2023 по 2028 роки.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію скільки потрібно страхового стажу для виходу на пенсію за віком у 2023 році та у період з 2023 по 2028 роки.

               Страховий стаж — це період протягом якого сплачені страхові внески, у 2023 році він складає 1474 грн. Страховий стаж не завжди дорівнює трудовому стажу, через те, що людина може працювати, але не підлягати загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню.

 Мінімальний стаж для виходу на пенсію для чоловіків та жінок у 2023 році становить 30 років. Надалі кожного року тривалість мінімального стажу зростатиме на один рік, у 2028 році буде 35 років.

 За наявності щонайменше 30 років страхового стажу у 2023 році можна стати пенсіонером, пенсіонеркою у 60 років. Цього року вийти на пенсію зможуть 63 річні українці зі стажем від 20 до 30 років, а також 65-річні, які мають стаж від 15 до 20 років.

Перевірити інформацію про страховий стаж можна на вебпорталі е-послуг ПФУ. Для цього потрібно зайти до особистого кабінету попередньо зареєструвавшись за допомогою логіна та пароля, або за допомогою власного цифрового підпису. В особистому кабінеті у вкладці «Мій страховий стаж» доступна інформація про загальний трудовий стаж починаючи з 2004 року та кількість днів роботи по всіх роках та місяцях роботи, за які страхувальник сплатив страхові внески.

 Якщо страхового стажу не вистачає, за бажанням його можна докупити шляхом добровільної участі в системі загальнообов’язкового соціального страхування. Для укладання договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соцстрахування потрібно звернутися до податкової за місцем проживання та надати відповідні документи. Після укладання Договору потрібно буде щомісяця сплачувати внески. Вартість одного року страхового стажу становить 35 376 грн.

Голова МК профспілки                                                       О. ДЗЮБА

Tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.