Лист 04.01.2023 № 3 надає інформацію чи потрібно робити перерву між датою закінчення строку контракту й укладання нового.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію чи потрібно робити перерву між датою закінчення строку контракту й укладання нового.

               Пунктом «б» статті 11 Указу Президії Верховної Ради СРСР від 24 вересня 1974 року № 311-IХ «Про умови праці тимчасових робітників і службовців» передбачено, що трудовий договір із тимчасовими працівниками (тобто з якими договір укладено на строк до двох, а для заміщення тимчасово відсутнього працівника, за яким зберігається його місце роботи, — до чотирьох місяців) уважається продовженим на невизначений строк, коли звільненого тимчасового працівника або службовця знову прийнято на те саме підприємство, в установу, організацію після перерви, яка не перевищує одного тижня, якщо при цьому строк його роботи до і після перерви загалом відповідно перевищує два або чотири місяці. Однак це положення не може поширюватися на контракт як особливу форму трудового договору (частина третя ст. 21 КЗпП), оскільки строк дії контракту може встановлюватися угодою сторін. Тому робити перерву між датою закінчення строку контракту й укладенням нового з тим самим працівником не обов’язково.

Голова МК профспілки                                                    О. ДЗЮБА

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.