Лист 06.07.2023 № 219 надає інформацію Міністерства економіки України щодо порядку надання відпустки за минулі роки.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію Міністерства економіки України щодо порядку надання відпустки за минулі роки.

                Мінекономіки у листі від 24.05.2023 р. № 4707-05/23798-09 надало роз’яснення деяких норм законодавства щодо надання щорічних відпусток. Частиною п’ятою статті 11 Закону «Про відпустки» (далі — Закон) заборонено ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд. Щорічна відпустка має надаватися вчасно згідно із затвердженим графіком відпусток. Разом з тим у випадку, якщо працівник з якихось причин не скористався своїм правом на щорічну відпустку в минулому році або за кілька попередніх років, він має право використати її, а в разі звільнення, незалежно від підстав, йому має бути виплачено компенсацію за всі невикористані дні відпусток (стаття 24 Закону). Чинним законодавством не передбачено терміну давності, після якого втрачається право на щорічну відпустку.

Порядок надання відпустки за минулі роки такий самий, як і поточних відпусток. Обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток проводиться згідно з нормами Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 р. № 100.

Голова МК профспілки                                                            О. ДЗЮБА

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.