Лист 06.12.2022 № 322 надає інформацію як працюватимемо і відпочиватимемо у грудні 2022 року.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію як працюватимемо і відпочиватимемо у грудні 2022 року.

               25 грудня (Різдво за Григоріанським календарем) є офіційним святковим днем в Україні. Цього року — це неділя. За старими правилами, згідно з частиною третьою статті 67 КЗпП у випадку, коли святковий або неробочий день співпадає з вихідним днем, то такий вихідний переноситься на наступний після святкового або неробочого. Таким чином, вихідний 25 грудня мав би бути перенесений на понеділок 26 грудня. Тобто українці отримали б три вихідні поспіль — 24, 25 і 26 грудня. Проте воєнний стан в Україні наразі продовжено до 19 лютого 2023 р. У період дії воєнного стану не застосовуються, зокрема, норми статей 71–73 КЗпП (святкові і неробочі дні). На практиці це означає, що офіційних святкових та неробочих днів в Україні немає. При цьому графік роботи та час відпочинку встановлює роботодавець. Тому, чи дотримуватися старих правил і не працювати в понеділок, або, якщо є необхідність, вивести людей 26 грудня на роботу — кожен керівник підприємства чи фізособа-роботодавець вирішують наразі самостійно. Зверніть також увагу, що максимальна тривалість робочого тижня під час війни збільшена і становить вже не 40, а 60 годин (ч. 1 ст. 6 Закону «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136-IX). Тому скасовані свята можуть увійти в норму робочого часу і оплачуватися в одинарному розмірі, якщо роботодавець не вирішить, що такий день буде вихідним (і не оплачуваним). Відміна свят та вихідних впливає й на нарахування відпускних.

Щодо роботи банків, то скоріш за все всі банки та банківська система буде працювати в звичайному режимі. Та поки що конкретної інформації ще немає від НБУ.

Голова МК профспілки                                                           О. ДЗЮБА

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.