Лист 07.02.2023 № 41 надає інформацію як у 2023 році проводять перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам.

Головам ППО

                Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію як у 2023 році проводять перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам.

                Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам, які після призначення (перерахунку) пенсій продовжували працювати та набули не менше 24 місяців страхового стажу, проводиться на підставі заяви, поданої безпосередньо до органів ПФУ чи через Портал електронних послуг ПФУ, залежно від того, коли набуто 24 місяці страхового стажу після призначення (перерахунку) пенсії.

Перерахунок провадиться з 1 числа місяця, у якому надійшло звернення, якщо заяву із необхідними документами подано до 15 числа включно, і з 1 числа наступного місяця, якщо їх подано після 15 числа (ст. 45 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV, далі — Закон № 1058).

Частиною четвертою статті 42 Закону № 1058 також передбачено перерахунок працюючим пенсіонерам автоматичним (без звернення пенсіонера) способом. Зазначений перерахунок провадиться щороку з 1 квітня особам, які набули 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку пенсії) станом на лютий місяць року, у якому провадиться перерахунок. Такий перерахунок провадиться на найбільш вигідних умовах, тобто або лише з урахуванням стажу після призначення (перерахунку) пенсії, або з урахуванням стажу та заробітної плати після призначення (перерахунку) пенсії (абз. 5 ч. 4 ст. 42 Закону № 1058). З урахуванням термінів надходження даних про страховий стаж та заробітну плату до реєстру застрахованих осіб, автоматичний перерахунок зазвичай провадиться у травні, із проведенням відповідної доплати з 1 квітня.

Проте, як і щодо індексації, пунктом 8 Прикінцевих положень Закону «Про Державний бюджет України на 2023 рік» від 03.11.2022 р. № 2710-IX (далі — Закон № 2710) передбачено: у 2023 році автоматичний перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам провадитиметься у порядку, на умовах та у строки, визначені КМУ.

Своєю чергою, підвищення пенсій у зв’язку із зростанням прожиткового мінімуму у 2023 році не провадитиметься, оскільки відповідно до ст. 7 Закону № 2710 прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, зафіксовано на рівні грудня 2022 року у розмірі 2093 грн, і упродовж року не змінюватиметься. Як наслідок, у 2023 році не провадитиметься підвищення мінімального розміру пенсії та інших складових пенсійних виплат, розмір яких обчислюється із застосуванням прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян.

Голова МК профспілки                                                       О. ДЗЮБА

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.