Лист 07.04.2022 № 58 надає інформацію як отримати декретні під час війни.

Головам ППО

               Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію як отримати декретні під час війни.

               Чинними нормативно-правовими актами України встановлено порядок призначення і виплати допомоги по вагітності та пологах: Закон України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 28.12.2014 р. № 77-VIII, Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 505/96-ВР, постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми» від 27.12.2001 р. № 1751 та іншими. Кожна жінка, яка готується стати мамою має право на отримання допомоги по вагітності та пологах. Тривалість відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами обчислюється сумарно і становить 126 календарних днів (140 календарних днів — у разі народження двох і більше дітей та в разі ускладнення пологів, жінкам, віднесеним до 1–4 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, допомога виплачується за 180 календарних днів). Водночас порядок отримання і розмір цієї допомоги залежить від статусу жінки. Зокрема, є особливості надання цієї допомоги:

1) для працюючих жінок;
2) жінок-підприємців;
3) не застрахованих жінок.

Допомогу по вагітності та пологах мають виплатити за місцем роботи, у випадку якщо у жінки є декілька місць роботи, вона має право на допомогу і за місцем роботи по сумісництву. Жінкам, які не застраховані в системі соцстрахування допомога призначається і виплачується органами соціального захисту населення за місцем проживання, жінки-підприємці мають право звернутися безпосередньо до територіальних органів Фонду соціального страхування України. Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022, в Україні № 64/2022 введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який наразі продовжено з 05 години 30 хвилин 26 березня 2022 року строком на 30 діб. Війна внесла свої корективи у людське життя. Багато працівників втратили зв’язок зі своїми роботодавцями з різних причин. Але держава продовжує піклуватись про свої громадян.

Якщо роботодавець не зміг опрацювати лікарняний листок та подати за ним заяву-розрахунок до Фонду соціального страхування України у зв’язку із бойовими діями за місцем їх розташування, працівник може самостійно звернутись до Фонду для отримання лікарняних і декретних допомог. Для цього застраховані особи мають звернутись до будь-якого зручного відділення Фонду — за місцем тимчасового перебування внаслідок евакуації, за місцем реєстрації тощо. Надання матеріального забезпечення відбувається відповідно до Порядку надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування України деяким категоріям застрахованих осіб, затвердженого постановою правління ФССУ від 24.01.2017 р. № 8 (пункт 2.1). Для призначення матеріального забезпечення застраховані особи мають мати при собі паперовий листок непрацездатності або е-лікарняний. Також варто підготувати копії паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, реєстраційного номера облікової картки платника податків. За наявності також подаються інші документи, передбачені у Порядку. Довідка про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи в цьому випадку не вимагається.

Голова МК профспілки                                                           О. Дзюба

Tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.