Лист 07.05.2024 № 150 Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію інтернет видавництва «ЛІГА:ЗАКОН» щодо повернення лікарняних сумісникам.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України     міста Кропивницького надає інформацію інтернет видавництва «ЛІГА:ЗАКОН» щодо повернення лікарняних сумісникам.

               Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 10017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування».

Законопроектом № 10017 хочуть, зокрема, уточнити норми абзацу другого ч. 1 ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV (далі — Закон № 1105) стосовно права застрахованих осіб на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах як за основним місцем роботи, так і за місцем роботи за сумісництвом, що відповідатиме іншим нормам зазначеного Закону та Закону про ЄСВ. Завдяки такому уточненню зміниться «або» на «та» і роботодавець нарешті зможе оплачувати лікарняні суміснику і за основним місцем роботи і сумісництвом.

Також змінами до Закону№ 1105 встановлять, що застрахованим особам, стосовно яких страхувальник не виконав обов’язків щодо нарахування та здійснення страхових виплат за страховими випадками, у зв’язку з відсутністю можливості встановлення місцезнаходження такого страхувальника та/або внаслідок дії обставин непереборної сили у період дії воєнного чи надзвичайного стану, що підтверджується даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, страхові виплати призначаються за заявою застрахованої особи, поданою до уповноваженого органу управління в паперовій або електронній формі, та здійснюються територіальним органом уповноваженого органу управління за місцем проживання / перебування застрахованої особи в порядку, встановленому Кабміном.

А ще пропонують установити, що соціальні послуги, в тому числі на необхідний догляд, а також медичні послуги потерпілому надаватимуться та розраховуватимуться відповідно до оцінки потреб потерпілого згідно із законами України «Про соціальні послуги», «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», а особливості організації надання соціальних і медичних послуг потерпілим, компенсації вартості соціальних послуг визначатиме Уряд.

Голова МК профспілки                                      Олександр ДЗЮБА

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.